Przed nami nowe cele

Doroczny Dzień Piłkarza, który odbył się w niedzielne popołudnie był oficjalnym zakończeniem sezonu 2015/2016 dla wszystkich rekordzistów.

Była część oficjalna była i ta sportowa, czyli zabawa w gronie wszystkich związanych z Rekordem. Tym razem przeszkodą nie była ani płeć, ani rok urodzenia, czy też dana klasa rozgrywkowa – w różnych konfiguracjach toczono zacięte pojedynki piłkarskie, trenersko-rodzicielskie czy też ekip mieszanych złożonych zarówno z dziewcząt jak i chłopców.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło wystąpienie Prezesa Zarządu BTS Rekord Janusza Szymury. Sternik Rekordu podsumował w skrócie występy zawodniczek i zawodników naszego klubu nie ukrywając, że przyszły sezon powinien być jeszcze lepszy niż ten zakończony: Nasze seniorskie drużyny - ekstraklasy futsalu, piłkarzy trzeciej ligi i drugoligowych piłkarek, które w swoich rozgrywkach zajęły w tym sezonie miejsca trzecie cele stawiają sobie same – w przyszłym sezonie chcą zagrać o coś więcej.

Już na wstępie J. Szymura podkreślał jak postrzega to co aktualnie dzieje się w klubie – to czym dziś jest Rekord to Wasza zasługa, naprawdę bardzo licznej społeczności, łącznie 350 zawodników i 50 zawodniczek, a także ich rodzin i kibiców. Natomiast na zakończenie swojego wystąpienia J.Szymura zwrócił się z apelem o to by dołączyć się do nowej inicjatywy – przy okazji wyjazdu naszej młodzieży do Włoch, okazało się, że nie każdy może pojechać i to nie ze względów sportowych. Dlatego stworzymy specjalny fundusz solidarnościowy, tak by wszyscy Państwo mogli wesprzeć tych, których na takie wyjazdy po prostu nie stać. Nie może być bowiem tak, by jakiekolwiek dziecko było z tego powodu poszkodowane – zakończył swoje wystąpienie.

Wśród gratulujących biało-zielonym udanego sezonu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, z ramienia wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM w Bielsku-Białej prezesowi klubu, okolicznościową paterę przekazał Pan Jacek Broda. Z kolei Prezes Beskidzkiego Okręgowego Związku Nożnej Pan Czesław Biskup nie krył podziwu – ten widok, tak licznie zebranych, to miód na moje serce, cały Rekord to w sposób idealny wcielana idea - połączenia piłki nożnej, nauki i wychowania.

Swoje indywidualne wyróżnienia odebrała liczna grupa rekordzistów w tym Michał Kałuża czyli „odkrycie” sezonu w ekstraklasie futsalu, Piotr Szymura i Michał Bojdys wybrani przez kolegów najlepszymi zawodnikami naszych drużyn seniorskich czy wreszcie Mateusz Kubica uznany za „odkrycie” wśród trzecioligowców.

Pierwszy raz w historii podczas Dnia Piłkarza uhonorowano klubowych strzelców w kategorii open czyli najlepszych pośród wszystkich zawodników Rekordu, bez względu na rodzaj rozgrywek i kategorię wiekową. Oczywiście w zależności od skali trudności danej ligi, zastosowano odpowiedni współczynnik przeliczeniowy. W tej klasyfikacji najlepszy okazał się podopieczny Daniela GaliBartosz Guzdek, który zdobył dla swojego zespołu aż 48 bramek.

Każdego roku w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego jak i w klubie witamy nowych członków rekordowej społeczności. Czasami przychodzi się również pożegnać. Po siedmiu latach spędzonych w Rekordzie – rzec można tłustych, bo okraszonych zdobyciem pięciu medali, karierę zawodniczą zakończył Paweł Machura: - Mógłbym mówić bardzo długo, ale nie ma dziś tutaj na to czasu. Więc po prostu dziękuję wszystkim za wszystko – powiedział wyraźnie wzruszony, jeden z najlepszych zawodników w historii futsalowego Rekordu.

MH / Foto: Paweł Mruczek 

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: