Grupa Rekord

 Doświadczenie, wartości, społeczna odpowiedzialność – to cechy charakteryzujące Grupę REKORD.

Dlaczego w ogóle REKORD? Dla firmy informatycznej to wręcz oczywista nazwa – chodzi o jedno z podstawowych pojęć informatycznych. Rekord kojarzy się dobrze również sportowo. Poza tym, jesteśmy zdania, że trzeba sobie wyznaczać wyższe cele, nieustannie do czegoś dążyć.

REKORD to prężna instytucja. W całej grupie, licząc pracowników firmy informatycznej, nasz oddział w Krakowie, trenerów, nauczycieli, zawodników, pracowników Centrum Sportowo - Szkoleniowego, pracuje ponad 200 osób. Jak to wszystko się jednak zaczęło?

 

REKORD Systemy Informatyczne

Historia REKORDU zaczęła się wraz z powstaniem w 1989 roku firmy REKORD Systemy Informatyczne, założonej przez Janusza Szymurę. Czas na stworzenie takiej firmy był wówczas idealny - pojawiły się bowiem możliwości informatyzacji, pierwsze profesjonalne komputery, najpierw IBM/XT, później IBM/AT.

Firma z roku na rok się rozwijała i w ciągu niespełna 25 lat swojego istnienia na polskim rynku oprogramowania, stała się przedsiębiorstwem o ogólnopolskim zasięgu, oferującym najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych.

 

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe REKORD

W przypadku klubu sportowego dużą rolę odegrał przypadek, chociaż sam Janusz Szymura przyznaje, że piłka towarzyszy mu od najmłodszych lat. Zaczęło się od pomocy dla amatorskiego klubu, a z czasem stało prawdziwą pasją. Przełom nastąpił jednak 1 czerwca 2000 roku. Wówczas, podpisana została z gminą umowa na wieloletnią dzierżawę ośrodka w Cygańskim Lesie. Ze względu na zmianę lokalizacji nazwa klubu też musiała ulec zmianie. Od tego momentu można właściwie mówić o Beskidzkim Towarzystwie Sportowym REKORD. Nazwa wywodzi się oczywiście od sponsora strategicznego, którym stała się firma REKORD SI.

Podstawową dyscypliną sportową klubu BTS REKORD była od początku piłka nożna. Zespół halowej piłki nożnej (futsalu) uczestniczy w ogólnopolskiej rywalizacji nieprzerwanie od 1994 roku. W sezonie 1999/2000 klub zgłosił drużynę do rozgrywek piłki nożnej jedenastoosobowej począwszy od najniższej klasy „C” . Po kilkunastu latach rywalizacji zespół uzyskał awans do III ligi Śląskiej.

Obecnie pod okiem blisko 20 szkoleniowców trenuje w klubie ponad 300 młodych zawodników. Najbardziej wyróżniający spośród z nich dostąpili zaszczytu występu w reprezentacji Polski. Od kilku lat funkcjonuje w klubie sekcja piłki nożnej kobiet. Pod wodzą trenera Tomasz Skowrońskiego zespół futbolistek występuje już od trzech lat na szczeblu II ligi gr. śląskiej.

W grudniu 2004 r. Klub uzyskał status organizacji pożytku publicznego (KRS nr 146148).

 

Centrum Sportowo Szkoleniowe REKORD

Ośrodek w Cygańskim Lesie został przekazany Beskidzkiemu Towarzystwu Sportowemu REKORD w fatalnym stanie, nieczynny, zamknięty przez Sanepid. Na podstawie umowy, władze klubu były zobligowane jedynie  do remontu hotelu. Trochę zbieg okoliczności sprawił, że niemal z dnia na dzień zaczęliśmy prowadzić działalność hotelarsko – gastronomiczną…

Okazało się, że biznes można połączyć ze sportem, choć była to odważna decyzja. Z klubu „w teczce" zrobić klub, który ma siedzibę. Doprowadzić tę siedzibę, działalność klubu i infrastrukturę do określonego poziomu. To był cały ciąg decyzji i działań. Najpierw decyzja o szkoleniu dzieci i młodzieży, później decyzja, żeby mieć drużynę seniorską w dużej piłce. Decyzje związane z remontem hali, a później z budową pierwszego w Bielsku boiska ze sztuczną nawierzchnią. Potem budowa boiska pełnowymiarowego ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Decyzja o powstaniu pierwszej w Bielsku drużyny kobiet, grających w piłkę nożną. Później zaczęły przychodzić sukcesy, najpierw w drużynach dziecięcych i młodzieżowych, potem sukcesy seniorskie, w futsalu i footballu.

Wyremontowany obiekt przy ul. Startowej 13 stał się siedzibą BTS REKORD, ale jest też udostępniany i chętnie wykorzystywany przez mieszkańców i firmy regionu Podbeskidzia, między innymi do: rozgrywek amatorskich, turniejów piłkarskich, imprez rekreacyjnych, biesiad i wielu innych.

 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego REKORD

We wrześniu 2010 roku podjęta została decyzja o zakupie licencji na prowadzenie  Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Rok później - decyzja bez precedensu, że osoba prywatna na gruncie dzierżawionym od gminy, wybuduje z własnych pieniędzy budynek szkolny z kolejnymi boiskami.

Nowy budynek Szkoły Mistrzostwa Sportowego REKORD został oddany do użytku we wrześniu 2012 roku. Całkowity koszt budowy Szkoły wyniósł 6,5 mln złotych.

Rangę wydarzenia doceniła sama Minister Sportu i Turystyki – Joanna Mucha, która z tej okazji osobiście odwiedziła tereny REKORDU. Wizyta Pani Minister byłą wielkim wydarzeniem, a jednocześnie okazją do dyskusji na temat finansowania sportu dzieci i młodzieży.

 

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: