O klubie

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord powstało z inicjatywy zapaleńców-działaczy sportowych z bielskiej dzielnicy Lipnik (zob – link Historia) w 1994 roku. Dowodem Ich zapału oraz innowacyjności, było to, że jeszcze jako klub Lipnik należeli do współzałożycieli Ligi Halowej Piłki Nożnej Pięcioosobowej z czasem przekształconej w Polską Ligę Halową. Od 2000 roku klub ma, już jako Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord swoją siedzibę na terenie Ośrodka przy ul. Startowej 13. Na wydzierżawionym od Gminy Bielsko-Biała terenie powstał gruntownie zmodernizowany  obiekt rekreacyjno - sportowy. Administratorem całości jest powołana w 2002 roku Rekord Sportowa Spółka Akcyjna. Pod tym szyldem rekordziści rywalizują w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w futsalu. To m.in. ta instytucja była jedną z inicjujących powstanie profesjonalnie zorganizowanej Futsal Ekstraklasy.

Za każdym z tych przedsięwzięć stoi osoba Janusza Szymury, prezesującemu zarządowi BTS Rekord i Rekord SSA, a nade wszystko Grupy Rekord, na czele z głównym sponsorem działań sportowo-rekreacyjnych Klubu – firmą Rekord Systemy Informatyczne (link – Rekord SI). Prężna działalność na niwie biznesowej, społecznej i sponsorskiej pozwoliła sięgnąć po mnóstwo laurów o randze lokalnej i ogólnopolskiej.

Jak wspomniano Janusz Szymura zawiaduje całością klubowej działalności, mając oparcie w sześcioosobowym zarządzie. Za kwestie natury organizacyjnej odpowiada w nim Tadeusz Pagieła. Proces szkolenia dzieci i młodzieży nadzoruje z ramienia zarządu Lech Szymonowicz. Opiekę nad ekstraklasową drużyną fustalową sprawuje Marek Homa, a nad III ligową Tadeusz Paluch. Bieżącą działalnością klubu kieruje dyrektor Jarosław Krzystolik. Głosem doradczym służą - Tadeusz Polok (jeden z założycieli klubu Lipnik Rekord) i Maciej Pyszka (przedstawiciel sponsora – Rekordu SI).

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord posiada 3 drużyny seniorskie. Zespół futsalowy prowadzony przez Andrzeja Szłapę występuje na szczeblu ekstraklasy i jest aktualnym brązowym medalistą Futsal Ekstraklasy. Drużyna seniorów pod opieką trenera Wojciecha Gumoli na co dzień rywalizuje w III lidze śląsko-opolskiej. Natomiast w II lidze kobiet występuje drużyna prowadzona przez Tomasza Skowrońskiego.

W klubie na co dzień trenuje blisko trzystu zawodników i zawodniczek. Opiekę nad nimi sprawuje grupa ponad 20-trenerów. Bardzo istotny w procesie szkolenia futbolowo-futsalowego jest fakt, że Towarzystwo Sportowe Rekord od 2010 roku jest organem prowadzącym Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Od 2012 roku zajęcia szkolne prowadzone są w nowym budynku mieszczącym się na terenie klubowych obiektów.

Od 2004 roku Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS nr 146148).

Zarząd Towarzystwa

Prezes Towarzystwa Janusz Szymura
Wiceprezes ds. organizacyjnych Tadeusz Pagieła
Wiceprezes ds. sportowych Lech Szymonowicz
Dyrektor sportowy Jarosław Krzystolik
Członek Zarządu Tadeusz Polok
Członek Zarządu Maciej Pyszka
Członek Zarządu Marek Homa

 

Trenerzy drużyn seniorskich

Ekstraklasa Futsalu Andrzej Szłapa
III Liga Śląsko-Opolska Wojciech Gumola
II Liga Kobiet Tomasz Skowroński

.

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: