Medialne echa

Za mediami o sobotnich występach naszych ekstraklasowych futsalowców i trzecioligowych piłkarzy.

Gwiazda Ruda Śląska – Rekord Bielsko-Biała

Nie było sensacji w Rudzie Śląskiej. Gwiazda przegrała z faworyzowanym Rekordem. – Wygraliśmy, ale po takim zwycięstwie chyba nie ma za bardzo się z czego cieszyćBartłomiej Nawrat dość krytycznie odnosił się do stylu w jakim trzy punkty zgarnęli w Rudzie Śląskiej gracze Rekordu.

Bielski Rekord do Rudy Śląskiej pojechał po trzy punkty. Wszak wicelider udał się na teren „czerwonej latarni”. Gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę.

W 20. kolejce Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała wygrał na wyjeździe z Gwiazdą Rudą Śl. 4:2. - Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, przyczepić się można wyłącznie do słabej finalizacji podbramkowych sytuacji. Na szczęście udało się w drugich dwudziestu minutach zdobyć wystarczającą ilość bramek, by sprawiedliwości stało się zadość – wygrała drużyna zdecydowanie lepsza – informuje BTS Rekord.

Nie było niespodzianki w pojedynku Gwiazdy z wiceliderem tabeli Rekordem. Chociaż po I połowie rudzianie prowadzili po bramce Danyleiko. Rekord dominował na parkiecie, ale dobrze bronił najpierw Waszka, a po jego kontuzji Barteczka.

W sobotę swoje mecze w lidze futsalu rozegrali lider i wicelider. Poznaliśmy pierwszego spadkowicza. Po dwóch latach z ekstraklasą żegna się Gwiazda Ruda Śląska.

Rekord Bielsko-Biała – GKS 1962 Jastrzębie

Małyjurek zdobywa jedyną bramkę w meczu z Jastrzębiem. W sobotnie popołudnie Rekord Bielsko-Biała podejmował na boisku w Cygańskim Lesie drużynę GKSu Jastrzębie. Gospodarze przez pierwsze 45 minut mieli sporo problemów by skonstruować dobrą akcję ofensywną. Dopiero w drugiej części meczu Rekordziści mogli cieszyć się ze zdobycia bramki. W 83 minucie po dograniu Sikory, Małyjurek wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Drazika.

Znakomitą defensywę w poprzednich wiosennych meczach prezentowali piłkarze Rekordu. Do pokonania silnego zespołu z Jastrzębia potrzebna była jeszcze ofensywna skuteczność.

Dogranie ze skrzydła Mieczysława Sikory na bramkę wykończył Wojciech Małyjurek. Gol ten pozwolił drużynie Rekordu dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

W pierwszej połowie to nasz zespół był bardziej aktywny, ale defensywa Rekordu udowodniła, że zasługuje na miano najlepszej w całej lidze i skutecznie powstrzymywała ataki GKS-u. Najgroźniej było w 31. minucie po uderzeniu Kamila Jadacha z 25 metrów, ale bramkarz Rekordu z problemami zdołał obronić ten strzał.

Kolejnej straty punktów doznali dziś gracze GKS Jastrzębie. W spotkaniu 19 kolejki lepszy od naszej jedenastki okazał się Rekord Bielsko-Biała. Z przebiegu meczu GieKSa nie zasłużyła na porażkę z wiceliderem, jednak ponownie naszych graczy zawiodła skuteczność.

Trzeci w tym roku wyjazd piłkarzy GieKSy do Bielska-Białej i pierwsza porażka. W sobotnie popołudnie podopieczni Grzegorza Łukasika pechowo przegrali 0:1 na stadionie w Cygańskim Lesie z Rekordem.

Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie przegrali 0:1 wyjazdowy mecz z Rekordem Bielsko-Biała. Gol na wagę zwycięstwa padł dopiero w 83. minucie. GKS 1692 ponownie znajduje się w strefie spadkowej.

Bez zdobyczy punktowej z Bielska-Białej wracają zawodnicy III-ligowego GKS-u 1962 Jastrzębie. Lepszy od podopiecznych Grzegorza Łukasika okazał się miejscowy Rekord, który po trafieniu Wojciecha Małyjurka z 83 minuty meczu zwyciężył jedną bramką.

Szymon Skrzypczak strzelił trzy bramki w meczu rezerw Górnika Zabrze. Druga drużyna Ruchu Chorzów okazała się lepsza od drugiego zespołu Piasta Gliwice. Rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała zanotowały szczęśliwą wygraną.

Nawet po przemeblowaniach, spowodowanych kontuzjami Bojdysa i Maślorza oraz kartkową pauzą Profica, obrona Rekordu z „odkurzonym” Waliczkiem na środku, okazała się monolitem, a Żerdka w 12 występie w tym sezonie 11 raz zszedł z boiska niepokonany!