Aktualności - Piłka nożna

30 sekund dekoncentracji

 

O ostatniej potyczce sezonu, finałowym spotkaniu Pucharu Polski bielszczan z GKS Jastrzębie, rozmawiamy z pomocnikiem Rekordu – Markiem Proficem.

Trudno po porażce 0:2 o odkrywcze w treści pytanie, zatem banalnie – w czym szukać jej przyczyn?

- To akurat nie jest proste do wytłumaczenia. Nie wiem, przecież ostatnio byliśmy w naprawdę dobrej formie, w maju i w czerwcu wygrywaliśmy wszystko. Powiem też banalnie, taki jest sport, a w nim każdemu zdarza się słabszy dzień. W zasadzie u każdego z nas obecnych na boisku było to widoczne. Na wyniku zaważyły szczegóły i słabsza dyspozycja całego zespołu. Powtarzam, przez te ostatnie półtora, dwa miesiące graliśmy dobrą piłkę i nic nie wskazywało, że tak się to wszystko potoczy w finale z Jastrzębiem.

Ale o tym, że GKS dobrze egzekwuje, rozgrywa stałe fragmenty wiedzieliście, a jednak…przydarzyło się.

- Moment dekoncentracji. Dotąd w lidze, czy w pucharze nie traciliśmy bramek po stałych fragmentach. Tak „na szybko” nawet nie potrafię sobie przypomnieć tak straconego przez nas gola. Poszła wrzutka z rzutu rożnego na długi słupek, ktoś zgubił krycie przy zawodniku zgrywającym piłkę głową, ktoś pozostawił bez opieki człowieka w okolicach piątego metra od bramki i GKS zdobył jedynego gola w meczu. Dopiero video-analiza może wykazać jak do tego doszło, co i tak nie zmieni faktu, że o wszystkim zdecydowało 30 sekund dekoncentracji. Takie granie już później pasowało GKS-owi. Goście cofnęli się w głąb własnej połowy, my prowadziliśmy grę, a raczej biliśmy głową w ich mur, a gdzieś tak od 70. minuty oni nas kontrowali. No i tak straciliśmy drugiego gola, co nam akurat tego dnia absolutnie nie wychodziło.

Na koniec odejdźmy od meczu i w ogóle od futbolu. Twoje plany wakacyjne nie sprowadzają się wyłącznie do letniego relaksu.

- Tak się składa, że 16 lipca biorę ślub, więc nie mam żadnych szeroko zakrojonych planów wakacyjnych. Wszystko kręci się i kręcić będzie wokół tego wydarzenia, to jest „numer jeden” moich wakacji. Co najwyżej uda się nam, z jeszcze narzeczoną (śmiech), gdzieś wyskoczyć na weekend. No a później już liga, która w tym roku znów startuje bardzo wcześnie.

 

Medialne echa:

Galeria BTS Rekord autorstwa Pawła Mruczka - TUTAJ


www.beskidzkapilka.pl - Jastrzębie zwycięża Rekord i gra dalej w PP + skrót spotkania

W środowe popołudnie na obiekcie bielskiego Rekordu w finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN, spotkały się drużyny miejscowego Rekordu i GKS Jastrzębie. Dla obu przedstawicieli III ligi śląsko-opolskiej, był to już ostatni mecz w kończącym się sezonie.


www.katowickisport.pl - Trofeum dla piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie

Drużyna Jarosława Skrobacza okazała się lepsza od bielskiego Rekordu i to ona będzie reprezentować Śląsk w Pucharze Polski.


www.sportowebeskidy.pl - Trofeum odjechało

W Cygańskim Lesie nastąpiła dziś ostatnia uwertura Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w całkowicie III-ligowym wydaniu.


www.super-nowa.pl - Puchar dla Jastrzębian

Piłkarze GKS Jastrzębie pokonali w finale Pucharu Polski - ŚlZPN Rekord Bielsko-Biała. Po 90minutach gry to goście odebrali z rąk wiceprezesów Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Henryka Kuli i Czesława Biskupa, pucharowe trofeum i czek na 30 tysięcy złotych i to oni zaprezentują się już w połowie lipca na ogólnopolskiej arenie pucharowej.


www.sport.bielsko.biala.pl - Porażka w finale

Skuteczniejszy w finale wojewódzkiego Pucharu Polski okazał się zespół GKS-u Jastrzębie, który pokonał Rekord. Był to ostatni akcent sezonu dla bielskiej drużyny.


www.gksjastrzebie.com - Puchar jest nasz!

GKS 1962 Jastrzębie wygrał rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2015/2016 na szczeblu wojewódzkim! W meczu finałowym pokonaliśmy na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 2:0 po bramkach Daniela Szczepana i Kamila Jadacha.


www.jasnet.pl - GieKSa z Pucharem Polski!

Piłkarze GieKSy znakomicie podsumowali udaną końcówkę rundy wiosennej w III lidze i w środowe późne popołudnie zdobyli Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej! Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali w Cygańskim Lesie Rekord Bielsko-Biała 2:0 po bramkach Daniela Szczepana i Kamila Jadacha.


www.jastrzebieonline.pl - GKS z Pucharem Polski! 0:2 z Rekordem

GKS 1962 Jastrzębie wygrał z Rekordem Bielsko-Biała 0:2. Bramki Daniela Szczepana i Kamila Jadacha zapewniły jastrzębianom Puchar Polski sezonu 2015/2016 na szczeblu wojewódzkim.

 

TP/LB/foto-archiwum: Paweł Mruczek

Komentarze:

Następny mecz

Mecz towarzyski
9.07.2016 r. (sobota) godzina 11:00
ROW 1964 Rybnik Rekord Bielsko-B

poprzedni mecz

Finał Pucharu Polski - ŚIZPN
8.06.2016 r.

0:2 (0:1)

Rekord Bielsko-B GKS Jastrzębie

Tabela

M P
1 Odra Opole 30 66
2 BKS Stal Bielsko-Biala 30 62
3 Rekord Bielsko-Biała 30 62
4 Górnik II Zabrze SSA 30 51
5 Skra Częstochowa 30 51
6 Pniówek Pawłowice Śl. 30 50
7 GKS 1962 Jastrzębie 30 49
8 Ruch Zdzieszowice 30 45
9 LKS Bełk 30 43
10 Ruch II Chorzów 30 37
11 Szombierki Bytom 30 37
12 Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 29
13 Piast II Gliwice 30 28
14 LKS Czaniec 30 26
15 Grunwald Ruda Śląska 30 15
16 LZS Piotrówka 30 13
SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: