Bielszczanie we Fragaria Cup

Przed młodymi „rekordzistami” niesamowite piłkarskie wrażenia za sprawą udziału w turnieju Fragaria Cup, w słowackim Prešovie.  

O rozmachu turnieju świadczy kilka liczb. Jest to już 15. edycja zawodów. Na starcie pojawi się 212 zespołów z 15-stu krajów, rywalizujących w 9-ciu kategoriach wiekowych. Młodzi piłkarze Rekordu uczestniczyli w międzynarodowych zawodach na Słowacji już trzy i dwa lata temu (stamtąd pochodzi górne zdjęcie). – I mogę powiedzieć o tych startach tyle, że byliśmy i jesteśmy pod wrażeniem, …pod wrażeniem poziomu sportowego – nie ukrywa Bogusław Matloch, trener „rekordzistów” z rocznika 2004. W tegorocznej edycji turnieju w Prešovie o sukces może być równie trudno, albo nawet jeszcze trudniej. Bielszczanie (12-latkowie) wystartują bowiem w doborowej stawce zespołów skupionych w Elite Group. Już sama nazwa nobilituje, a cóż dopiero grono konkurentów, wśród których znajdują się obok gospodarzy (miejscowego Tatrana) m.in. ekipy z Chorwacji, Serbii, Białorusi, Rumunii, Ukrainy (zwycięskie sprzed roku Karpaty Lwów) oraz angielski FC Liverpool. Młodzieżowy futbol ma swój urok i swoją specyfikę, więc trudno przed samą turniejową premierą mówić o szansach, zamierzeniach i nadziejach. – Podstawowym celem jest zwyciężyć samego siebie, bo z przeciwnikiem na boisku może być szalenie trudno – zakłada B. Matloch. – A tym nadrzędnym zamierzeniem jest sama możliwość skonfrontowania się z tak renomowanymi rywalami. Żadnego innego celu raczej przed sobą nie stawiamy. Co dla mnie istotne, będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników, na których oparty był nasz zespół w meczach ligowych. Może jest kilka drobnych urazów, mało istotnych kwestii zdrowotnych, ale generalnie wszyscy jesteśmy gotowi do walki – kończy szkoleniowiec „biało-zielonych”.

W składzie kadry Rekordu U-12 znaleźli się: Beniamin Pach, Maciej Szkucik (bramkarze) oraz Bartosz Krupa, Paweł Pechciński, Igor Matloch, Miłosz Krzempek, Kacper Zątek, Jakub Kowaliczek, Mieszko Łękawa, Daniel Stasica, Filip Noga

Harmonogram gier bielszczan w turnieju „Fragaria Cup”  - Elite Group (U-12), 2-5.07.2016 r.

(sob., 12:00) Karpaty Lwów – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 17:00) 1. FC Tatran Prešov – Rekord B-B

(nd., 8:00) Dynamo Mińsk – Rekord B-B

(nd., 12:00) FC Liverpool – Rekord B-B

(pon., 11:00) ACS Kids Tampa Brasov – Rekord B-B

(pon., 18:00) FK Vojvodina Novi Sad – Rekord B-B

(wto., 12:00) Nogometna Akademija Kranp & Babić - Rekord B-B

W słowackich zawodach udział weźmie także reprezentacja Rekordu złożona z graczy urodzonych w 2006 roku. W składzie ekipy prowadzonej przez trenera Krzysztofa Biłkę znaleźli się: Mateusz Białka, Filip Dyduch (bramkarze) oraz Maciej Gołąbek, Patryk Łach, Filip Leśków, Sergiusz Biedrawa, Oskar Gibas, Aleksander Poniński, Kacper Pieniądz, Dawid Fender, Norbert Kaspera, Filip Gąsiorek, Oliwier Jaśkowiak, Jakub Stwora.

Harmonogram gier w eliminacyjnej grupie A – kat. U-10

(sob., 9:00) Tempo Partizanske (Słowacja) – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 13:00) FAMT Prešov (Słowacja) – Rekord B-B

(nd., 16:30) FC Electrica 1869 Timisoara (Rumunia) – Rekord B-B

(nd., 18:30) Polonia Słubice – Rekord B-B

(pon., 13:30) Szolnoki FBC (Węgry) – Rekord B-B

(pon., 16:30) FC Junior Mińsk (Białoruś) – Rekord B-B

(wto, 12:30) FC Favorit Velikiy Berezniy (Ukraina) – Rekord B-B

Wszystkie (!) szczegóły związane z organizacją i przebiegiem turnieju znajdziecie – TUTAJ.

TP/foto-archiwum

Komentarze:

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: