Aktualności - Futsal

Bilans na plus

 

Z prezesem Januszem Szymurą, który przez ostatnie trzy sezony stał na czele spółki Futsal Ekstraklasa, podsumowujemy dobiegającą końca kadencję.

A dokładniej, w serwisie futsalekstraklasa.pl, znajdziecie Państwo obszerny wywiad, którego kilka fragmentów przytaczamy poniżej.

Kiedy trzy lata temu wybierano prezesa, żaden z kandydatów nie uzyskał niezbędnego poparcia. Wtedy została zaproponowana pańska kandydatura i ówczesna rada nadzorcza zagłosowała „za”. Nie planował pan objęcia władzy w spółce, a jednak został pan namówiony przez środowisko i ostatecznie zgodził się przyjąć to wyzwanie i co wypada podkreślić pełnione społecznie.

- Wyzwanie, to bardzo dobre określenie. Warto przypomnieć, że kondycja finansowa spółki w tamtym czasie, delikatnie mówiąc, nie była najlepsza. Dlatego jednym z podstawowych zadań, jakim należało się niezwłocznie zająć, było wyprowadzenie finansów spółki na prostą. Dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć, że to zadanie zostało zrealizowane. Cieszę się, że mój następca pod tym względem będzie miał łatwiejszy start i swoje starania będzie mógł ogniskować w innych obszarach.(…)

(…) Wielokrotnie podkreślał pan, że ma do zrealizowania trzy podstawowe zadania: uporządkowanie spraw organizacyjno-finansowych spółki, współpraca z telewizją oraz…

- Pozyskanie sponsora dla rozgrywek. To zadanie udało się zrealizować częściowo. Dzięki umowie z firmą Top-Sport, udało się stworzyć pewną nową jakość w naszym rodzimym futsalu.

Ale nie tylko wspomniana przez pana firma współpracowała ze spółką w minionym sezonie. Kibice przed rozpoczęciem meczów regularnie słyszeli komunikat, że sponsorem transmisji jest firma Rekord SI, ponadto na boisku widoczne było logo firmy, która nieprzypadkowo kojarzy się z brązowym medalistą tegorocznych mistrzostw.

- Dużej części środowiska futsalowego nazwa Rekord kojarzy się wyłącznie z klubem, którym mam przyjemność kierować. Tymczasem marka Rekord skupia kilka przedsięwzięć, poza klubem są to m.in. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Rekord czy Centrum Sportowo-Szkoleniowe. Ale najważniejszym ogniwem w grupie Rekord jest firma informatyczna. Dzięki wypracowanym zyskom możemy wspierać sport. Ostatnio nie tylko w wymiarze klubowym, ale jak już zostało odnotowane, również finansując działalność Futsal Ekstraklasy. Niemniej od początku celem było pozyskanie sponsora strategicznego dla rozgrywek niejako z zewnątrz i chociaż pojawiły się pewne optymistyczne sygnały, na ten moment to zadanie ciągle pozostaje otwarte. (…)

Treść całej rozmowy znajdziecie – TUTAJ.

Dodał: TP

Źródło: futsalekstraklasa.pl

Komentarze:

następny mecz

Koniec sezonu 2015/2016
Rekord z brązowym medalem MP!
Rekord Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa
14.05.2016 r.

3:2 (2:1)

Rekord Bielsko-Biała Red Devils Chojnice

Tabela

M P
1 Gatta Active Zduńska Wola 22 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 45
3 Rekord Bielsko-Biała 22 44
4 Red Devils Chojnice 22 37
5 FC Toruń 22 35
6 Nbit Gliwice 22 29
7 Red Dragons Pniewy 22 26
8 GAF Omega Gliwice 22 26
9 KGHM Euromaster Głogów 22 26
10 Clearex Chorzów 22 23
11 AZS UŚ Katowice 22 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 9

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: