Aktualności - Futsal

Fuzja po gliwicku

Nie Nbit, nie GAF, a Piast będzie (jedynym) reprezentantem Gliwic w Futsal Ekstraklasie.

Podsumowując rozgrywki 2015/2016 w tekście z 20 maja pt. „Jaki był ten sezon” pisaliśmy: przed nami cztery miesiące przerwy – zwykle gorący okres we wszystkich klubach. Czy w „sezonie ogórkowym” coś nas szczególnie zaskoczy? Przekonamy się wkrótce. Po ubiegłorocznych doświadczeniach sympatyk futsalu powinien być gotowy na wszystko…  

Krążące od kilku tygodni w futsalowym środowisku pogłoski mówiły, iż w nowym ligowym rozdaniu ubiegłoroczny beniaminek z Gliwic – Nbit, wystartuje pod szyldem uznanej marki futbolowej, tamtejszego Piasta. Niezależnie od działań strukturalnych, organizacyjnych podejmowano w 6. zespole poprzednich rozgrywek pierwsze decyzje kadrowe. Podobne zresztą, może nawet zakrojone na większą skalę, miały miejsce po sąsiedzku, w ekipie GAF-u Omegi.

Tymczasem wczoraj gruchnęła zgoła sensacyjna informacja o faktycznym połączeniu obu podmiotów w ramach utworzonej sekcji futsalu przez gliwickiego Piasta! Trójstronne porozumienie zostało osiągnięte i podpisane, o czym więcej możecie przeczytać Państwo za stroną futsalekstraklasa.pl -  TUTAJ. Szerzej o połączeniu gliwickich sił informują również strony internetowe Nbitu i GAF-u. Jak wynika z ujawnionych informacji sztab szkoleniowy nowego zespołu ma zostać oparty na postaciach związanych z Nbitem, a głównym trenerem gliwickiego teamu będzie Sebastian Wiewióra. Co istotne, zwolnione miejsce w Futsal Ekstraklasie zajmie zapewne najwyżej sklasyfikowany spadkowicz – AZS UŚ Katowice. Przy tej okazji miło nam poinformować, iż szkoleniową pieczę nad „akademikami” objął w mijającym tygodniu – Paweł Machura.

Tymczasem oczekując na kolejne, frapujące wieści z Gliwic pozostaje nam życzyć powodzenia w formowaniu i realizacji nowego projektu futsalowego. Życie pokaże czy jak dotąd w życiu, fuzje najlepiej sprawdzają się na ogół…w myślistwie.

TP

Komentarze:

następny mecz

Koniec sezonu 2015/2016
Rekord z brązowym medalem MP!
Rekord Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa
14.05.2016 r.

3:2 (2:1)

Rekord Bielsko-Biała Red Devils Chojnice

Tabela

M P
1 Gatta Active Zduńska Wola 22 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 45
3 Rekord Bielsko-Biała 22 44
4 Red Devils Chojnice 22 37
5 FC Toruń 22 35
6 Nbit Gliwice 22 29
7 Red Dragons Pniewy 22 26
8 GAF Omega Gliwice 22 26
9 KGHM Euromaster Głogów 22 26
10 Clearex Chorzów 22 23
11 AZS UŚ Katowice 22 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 9

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: