Aktualności - Futsal

Przemyślana decyzja

Portal sportowebeskidy.pl w „Strefie Wywiadu” publikuje obszerny wywiad z Piotrem Szymurą, kończącym karierę sportową kapitanem futsalowców Rekordu.

Oto kilka fragmentów z rozmowy przeprowadzonej przez Krzysztofa Biłkę.

W połowie sezonu zapowiedziałeś zakończenie kariery. Decyzję podtrzymujesz?
P.Sz.: Podtrzymuję. Różne osoby mnie o to pytają. Tak naprawdę decyzję podjąłem rok temu, a nawet półtora roku temu, dlatego jest ona przemyślana. Nie ukrywam, że jest to decyzja trudna, ponieważ czuję się na siłach, aby dalej grać. Rezygnuję ze względu na aspekty pozasportowe, które mocno mnie angażują. Długo futsal był na pierwszym miejscu, ale w pewnym momencie zrozumiałem, że na tym poziomie nie jestem w stanie nadal wszystkiego łączyć. Muszę powiedzieć koniec. 

Zdobyłeś w swojej karierze kilka medali mistrzostw Polski, w tym ten z najcenniejszego kruszcu, wznosiłeś w górę trofeum za wygranie Pucharu Polski, grałeś w reprezentacji Polski. Czujesz się spełniony jako sportowiec wieszając buty na popularny kołek w tak młodym wieku?
P.Sz.: I tak i nie. Nigdy nie wstydziłem się tego i nie mają z tym nic wspólnego koligacje rodzinne, że jestem kibicem Rekordu. Byłem nim od dziecka, tak jak ktoś, kto od małego kibicuje na przykład Barcelonie. Byłem zachwycony polskimi futsalistami. Futsal był dla mnie dyscypliną numer jeden. Marzyłem jako dziecko o grze dla Rekordu, to marzenie się spełniło. Marzyłem o grze w reprezentacji, ale nie wierzyłem w to, że się uda. Tacy zawodnicy jak Andrzej Szłapa czy Robert Dąbrowski byli dla mnie nieosiągalni. Oceniając moją karierę z tej perspektywy mogę powiedzieć, że jestem spełnionym sportowcem, że zrealizowałem swoje dziecięce marzenia. Cieszę się bardzo, że ostatni okres, okres po powrocie do Ekstraklasy, to były tłuste lata. Zdobyłem z drużyną medale, w tym złoty, graliśmy w Lidze Mistrzów. Ze względu na te sukcesy czuję wspomniane spełnienie, ale stać mnie było na więcej, na lepszą grę(…).

Kończysz z wyczynowym uprawianiem sportu. Co dalej?
P.Sz.: Chcę zrobić krok w tył. Z gry w futsal rezygnuje ze względu na sprawy zawodowe. Nie dysponuję odpowiednią ilością czasu, aby codziennie spędzać w klubie trzy godziny. Do tego dochodzą także wyjazdy na mecze. Do sportu i aktywności na pewno będzie mnie ciągnęło. Być może będą grał w drugim zespole, być może w drugim na dużym boisku. B-klasy się nie boję. W klubie pełnię funkcję koordynatora grup futsalowych, nadal będą ją pełnił. Być może do futsalu kiedyś mocniej wrócę, ale aby tak się stało, czynniki pozasportowe musiałby się odpowiednio poukładać. Na ten moment robię krok w tył(…).

Pełną treść wywiadu znajdziecie klikając – TUTAJ.

Źródło: sportowebeskidy.pl

Foto: Paweł Mruczek

Komentarze:

następny mecz

Koniec sezonu 2015/2016
Rekord z brązowym medalem MP!
Rekord Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa
14.05.2016 r.

3:2 (2:1)

Rekord Bielsko-Biała Red Devils Chojnice

Tabela

M P
1 Gatta Active Zduńska Wola 22 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 45
3 Rekord Bielsko-Biała 22 44
4 Red Devils Chojnice 22 37
5 FC Toruń 22 35
6 Nbit Gliwice 22 29
7 Red Dragons Pniewy 22 26
8 GAF Omega Gliwice 22 26
9 KGHM Euromaster Głogów 22 26
10 Clearex Chorzów 22 23
11 AZS UŚ Katowice 22 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 9

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: