Aktualności - Futsal

Nic do stracenia

Dokładnie w tydzień po zakończeniu sezonu zasadniczego w Futsal Ekstraklasie, rekordziści staną przed szansą zdobycia Halowego Pucharu Polski.

Zanim rozpocznie się batalia o brązowy medal, w której przeciwnikiem biało-zielonych będzie Red Devils Chojnice, przed naszymi zawodnikami jeszcze szansa na inne bardzo istotne trofeum. W Zduńskiej Woli w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się turniej Final Four Halowego Pucharu Polski. Zestaw finalistów w dużej mierze pokazuje aktualny układ sił w naszym futsalu. W gronie czterech zespołów, które zagrają w turnieju, aż trzy zakończyły ligowy sezon zasadniczy w pierwszej czwórce. Nie ma jednak co ukrywać, że tym razem rekordziści nie będą należeli do faworytów imprezy. Powodem jest oczywiście przetrzebiony kontuzjami skład – z tych nieobecnych można złożyć świetną ligową „piątkę”. Do kontuzjowanych od dłuższego czasu Rafała Franza i Łukasza Mentla, w ostatnich dniach dołączyli niestety Wojciech Łysoń i Paweł Machura. Gdy dodamy do tego nieobecność zawieszonego za czerwoną kartkę z 1/4 finału Douglasa, wyraźnie widać jak poważne osłabieni są bielszczanie. Z drugiej strony rzec można - „gorzej już być nie może”, mając na uwadze wysoko przegrany przed niespełna dwoma tygodniami pojedynek z Gattą Zduńska Wola, czyli naszym rywalem w półfinale Pucharu Polski. Będzie więc okazja do szybkiego rewanżu, a także szansa występu się dla tych, którzy w tamtym meczu grali mniej lub nie grali wcale, a także możliwość pokazania się „rekordowej młodzieży”.

Gospodarzem i zapewne głównym faworytem będzie Gatta Active Zduńska Wola, doświadczony zespół, który rozgrywa bardzo dobry sezon. Wygrał pewnie zasadniczą część sezonu i 7 maja br. rozegra pierwsze spotkanie o mistrzostwo Polski z Pogonią ‘04 Szczecin. Gwoli formalności należy zaznaczyć, że w spotkaniu z naszą drużyną z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Daniel Krawczyk, który w tegorocznym meczu ligowym skutecznie uprzykrzał życie biało-zielonym, strzelając im trzy bramki.

Drugą parę półfinałową utworzą Red Devils Chojnice i Clearex Chorzów. Oba te zespoły przed sezonem nie ukrywały wysokich aspiracji i oba są... rozczarowane. Mimo wszystko wydaje się jednak, że chojniczanie nie mają na co narzekać – nadal mają szansę na brązowy medal i oczywiście zdobycie Pucharu Polski. Będą na pewno faworytami w meczu z Cleareksem - ten zespół nadal nie może być pewny ligowego bytu, a o tym czy w przyszłym sezonie zagra w ekstraklasie zadecyduje dopiero dwumecz barażowy z jednym z pierwszoligowców. Zapewne chorzowianie „nie położą się” przed rywalem, ale czy w ich obecnej sytuacji będą się w stanie przeciwstawić Czerwonym Diabłom?

Czy rekordzistom powiedzie się rewanż za ligową porażkę i czy Clearex sprawi niespodziankę, przekonamy się w najbliższą sobotę. Bieżący rezultat meczu: Gatta Active – Rekord, znajdziecie na naszej klubowej stronie, natomiast transmisje z całości zawodów awizuje internetowa telewizjacentrum.pl.

O finiszu Futsal Ekstraklasy, a przede wszystkim o weekendowym Final Four z udziałem naszych futsalowców przeczytać możecie również w wywiadzie, którego udzielił prezes BTS Rekord – Janusz Szymura, portalowi sportowebeskidy.pl.

Kwartet finalistów 2015/2016 na pucharowej ścieżce:

1/16 finału HPP

Sztorm Szczecin – Red Devils Chojnice 4:10

Łęczycanie Łęczyca – Gatta Active Zduńska Wola 3:8

Antonio Futsal Orzeł Jelcz-Laskowice – Clearex Chorzów 3:5

GAP Kadra AZS UEK Kraków – Rekord Bielsko-Biała 2:9

1/8/finału HPP

Red Devils Chojnice – Red Dragons Pniewy 5:3

FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola 4:4 rzuty karne 2:3

GKS Futsal Tychy – Clearex Chorzów 1:3

Gwiazda Ruda Śląska – Rekord Bielsko-Biała 0:5 wo.

1/4 HPP

GAF Omega Gliwice – Gatta Active Zduńska Wola 3:1 i 5:9

Red Devils Chojnice – FC Bydgoszcz 12:2 i 4:3

Rekord Bielsko-Biała – MKF Solne Miasto Wieliczka 6:1 i 1:1

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Clearex Chorzów 2:2 i 3:3

Program Final Four 30.04.-1.05.2016 r., Zduńska Wola

1/2 HPP

(sob., 16:00) Clearex Chorzów – Red Devils Chojnice

(sob., 18:30) Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała

Finał - niedziela, 15:00

MH/TP/foto: Paweł Mruczek

Komentarze:

następny mecz

Koniec sezonu 2015/2016
Rekord z brązowym medalem MP!
Rekord Bielsko-Biała Rekord Bielsko-Biała

poprzedni mecz

Futsal Ekstraklasa
14.05.2016 r.

3:2 (2:1)

Rekord Bielsko-Biała Red Devils Chojnice

Tabela

M P
1 Gatta Active Zduńska Wola 22 49
2 Pogoń '04 Szczecin 22 45
3 Rekord Bielsko-Biała 22 44
4 Red Devils Chojnice 22 37
5 FC Toruń 22 35
6 Nbit Gliwice 22 29
7 Red Dragons Pniewy 22 26
8 GAF Omega Gliwice 22 26
9 KGHM Euromaster Głogów 22 26
10 Clearex Chorzów 22 23
11 AZS UŚ Katowice 22 17
12 Gwiazda Ruda Śląska 22 9

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: