Aktualności - Futsal

MKF Wieliczka - Rekord B-B 1:1 (1:1)

"Rekordziści" z awansem do turnieju Final Four Halowego Pucharu Polski.

Świadomi swojej przewagi z pierwszego spotkania bielszczanie starali się bez wielkiego zaangażowania sił obronić zaliczkę. Z początku nieśmiało, z upływem minut coraz odważniej, bramkę gości atakowali gracze lidera I ligi, grupy południowej. Parokrotnie kunsztem w bramce musiał wykazać się golkiper Rekordu - Michał Kałuża. W kilku innych "stanach zagrożenia" ratowały bielszczan słupki lub poprzeczka. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali golem Arkadiusza Lekkiego, po wcześniejszej składnej akcji. Odpowiedź "rekordzistów" padła niemal natychmiast, w czym spora zasługa Radka Polaska, który zmusił do błędu Tomasza Kwatera. Na tym zakończył się zapis bramkowych aktywów w całym spotkaniu, co niezbyt dobrze świadczy o skuteczności obu zespołów. Szczególnej regulacji powinny jednak podlegać celowniki zawodników MKF-u, którzy zaprzepaścili kilka bardzo dobrych okazji do objęcia prowadzenia. Najlepszej dla gości nie wykorzystał z przedłużonego rzut karnego w drugiej części meczu Artur Popławski. Cieniem na spotkaniu położyło się niepotrzebne starcie Douglasa z Danielem Suchanem. Obaj zawodnicy chyba jednak zbyt pochopnie upomniani zostali czerwonymi kartkami.

1/4 Halowego Pucharu Polski – rewanże– 9.03.2016 r.

Gatta Active Zduńska Wola – GAF Omega Gliwice  9:5 i 1:3 w pierwszym meczu

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – Clearex Chorzów 3:3 i 2:2

FC Bydgoszcz – Red Devils Chojnice  ? i 2:12

* tłustym drukiem drużyny z awansem

TP. foto: Paweł Mruczek

Tak relacjonowaliśmy przebieg meczu "na żywo"

MKF Solne Miasto Wieliczka

1

1

Bramki
'11 Lekki '13 Kwater (samobójczy)
 Składy
Kurowski - Cebula, Jeleń, Rynduch, Suchan, Przybyl, Ślęczka, Bieda, Gąsior, Grochalski, Kwater, Lekki, Lipecki, Jaszczyński Kałuża - Machura, Łysoń, Popławski, Polasek, Wachuła, Douglas, Biel, Kmiecik, Janovsky, Szymura, Czernek, Nawrat

Koniec meczu. "Rekordziści" relatywnie niedużym nakładem sił wywożą z Wieliczki remis i zapewniają sobie awans do Final Four.

40. Kmiecik z woleja wprost w Grochalskiego.

40. MKF już od jakiegoś czasu zaniechał gry z "lotnym" bramkarzem.

39. Gospodarze nadal dążą do zmiany rezultatu; nad poprzeczką z bliska strzela Ślęczka, a Przybył w poprzeczkę!

37. Jeden z nielicznych, ciekawszych w ostatnim czasie momentów na placu gry - obok bramki uderza Ślęczka.

37. Faul (nr 4) Machury.

35. Ze spokojnego w swoim przebiegu meczu zrobiła się całkowicie niepotrzebna nerwówka.

34. Faul na Bielu i przedłużony rzut karny dla Rekordu; Popławski strzela obok bramki!

34. MKF z lotnym bramkarzem!

34. Sporna sytuacja - czerwoną kartką ukarany także Suchan; gra toczy się trzech na trzech!

34. Żółta kartka dla Douglasa za faul, a z całej sytuacji zrobiło się duże zamieszanie na środku boiska. Pani sędzia pokazuje czerwoną kartkę Douglasowi przy ławce, tylko za co ???

33. W Zduńskiej Woli już 4:2 dla Gatty pod koniec pierwszej części, a w Wieliczce opatrywany jest poturbowany Douglas.

32. Dla odmiany Bieda sprawdził dyspozycję bramkarza gości.

32. Świetne uderzenie Cebuli i jeszcze lepsza obrona Kałuży.

31. Piąte przewinienie miejscowych.

31. Okazja Lipeckiego - górą Kałuża!

30. Po raz pierwszy na boisku Szymura.

30. Zaskakująco uderza Przybył, nie pierwsza dziś b. dobra interwencja golkipera Rekordu.

28-29. Spotkanie ożywiło się, a tymczasem w meczu: Gatta - GAF 2:2 pod koniec pierwszej połowy meczu (17. minuta).

28. Indywidualna akcja Czernka, którego płaskie uderzenie paruje Kurowski.

27. Bielszczanie w ataku pozycyjnym, ale Kmiecik pieczołowicie pilnowany w polu karnym MKF-u.

26. Dwa faule "rekordzistów"; kontra  gości, ale Wachuła niedokładnie dogrywa do Kmiecika.

25-26. Podobnie jak na starcie pierwszej części meczu rysuje się przewaga ekipy z Wieliczki, Lipecki z bliska trafia w bramkarza bielszczan.

25. Nie trafia w światło bramki z dalszej odległości Jeleń.

24. Seria rzutów rożnych w wykonaniu miejscowych, bez zagrożenia.

23. Groźne uderzenie Rynducha, futbolówka po nodze Polaska opuszcza pole gry, trzy faule MKF-u, zerowe konto gości.

22. Suchan uporczywie ostrzeliwuje bramkę przyjezdnych - na posterunku Kałuża.

22. Po rzucie rożnym MKF-u obok bramki strzela Suchan, żółta kartka dla Lekkiego za faul na Czernku.

21. Czernek od początku drugiej części na boisku.

21. Wznawiają goście; od razu na strzał decyduje się Macura - piłka w bocznej siatce.

Koniec pierwszej połowy. Gra "rekordzistów" w pierwszych minutach meczu nie budziła zachwytu, korzystniej prezentowali się gospodarze, którzy jednak "nie grzeszyli" skutecznością. Z upływem czasu bielszczanie opanowali boiskową sytuację, co jednak nie przełożyło się jak dotąd na przewagę bramkową.

20. Niezły, kombinacyjny atak Popławskiego z Machurą. Po kornerze Łysonia mocno uderza Popławski - broni Kurowski.

19. Obok słupka główkuje Popławski.

19. Już piąte przewinienie graczy MKF-u.

18. Faul (nr 3) Cebuli na Wachule, po rzucie wolnym dobra obrona Kurowskiego.

17. Niecelnie z dystansu - Jeleń.

17. Źle rozegrany przez "rekordzistów" rzut wolny z 10-ciu metrów, szkoda niezłej sytuacji.

16. Faule: 2 - 2; o czas poprosił trener Szłapa.

16. Troszkę zapędził się poza pole karne Kałuża, ale bez większych konsekwencji

15. Spod linii bocznej strzela Lekki, piłkę do boku paruje golkiper gości.

14-15. Sporo chaosu i niedokładności.

14. Szybki wypad Biela z Kmiecikiem, zabrakło celnego wykończenia.

13. Kontra Rekordu, po uderzeniu Polaska piłkę do bramki kieruje Kwater i gol na 1:1

13. Po kornerze MKF-u strzał Jelenia broni Kałuża

11. Doskonale wypracowana sytuacja przez gospodarzy, z bliska trafia Lekki 1:0.

11. Dobry powrót do defensywy Kmiecika.

10. Suchan trafia w słupek! Znów w opałach Kałuża po kolejnym strzale Suchana.

9. Nieudana kontra Wachuły, w trudniej sytuacji raz jeszcze próbuje szczęścia Wachuła - uderzenie obok bramk.

8. W statystyce przewinień: 1 - 1; żółtą kartką za faul upomniany Biel

7. W krótkim odstępie czasu dwie fantastyczne szanse Solnego Miasta (Kwater!), w pierwszym przypadku fenomenalnie broni Kałuża, w drugim bielszczan ratuje od utraty gola słupek.

6. Strzał Suchana obroniony przez Kałużę.

5. Dwie z rzędu pewne interwencje Machury pod własną bramką.

4. Z ostrego kąta obok słupka uderzył Biel.

2-3. Na razie nie obserwujemy zbyt składnych akcji, lekka inicjatywa należy do miejscowych.

1. Dobra interwencja  w bramce Kałuży.

1. Rozpoczynają gospodarze.

Bielszczanie uzyskali niezłą zaliczkę w pierwszym ze spotkań ćwierćfinałowych Halowego Pucharu Polski, ogrywając pierwszoligowca z Wieliczki 6:1. W spotkaniu rewanżowym "rekordziści" wystąpią w lekko skorygowanym personalnie zestawieniu (w porównaniu do ligowej potyczki z FC Toruń) i bez kontuzjowanego Marka. Początek meczu o godz. 17:30, a sędziują - Netkowska (Piekary Śląskie) i Koloczek (Zabrze).