Turniej Państw Wyszehradzkich – dni I-III

Dobiegł końca turniej futsalowych reprezentacji: Czech, Słowacji, Węgier i Polski - wyniki.

Środa - 2.09.2015 r.

(10:00) Węgry U-21 - Słowacja U-21 2:5

(12:00) Polska U-21 -  Czechy U-21 7:2 (5:0)

Gole dla Polski: Biel - 3, Szypczyński, Barański, Rau, Hyży po 1

Polska: Lasik (Kałuża) - Barański, Szypczyński, Rau, Pasierb, Hyży, Biel, Musiał, Ślęczka, Krzymiński, Rau, Hoły, Raubo

Przed rokiem młodzi Polacy pokonali w Brnie po zaciętej potyczce gospodarzy turnieju 5:3. Tym razem „biało-czerwoni” błyskawicznie pozbawili rywali nadziei na udany rewanż. Aż trzy gole dla gospodarzy zdobył „rekordzista” – Łukasz Biel, a jedno bramkowe trafienie zanotował wychowanek naszego klubu – Michał Hyży. Warto również odnotować reprezentacyjny debiut w kadrze U-21 młodego golkipera Rekordu – Michała Kałuży, który pojawił się na boisku pod koniec spotkania.

(14:30) Węgry "A" - Słowacja "A" 3:1 (1:0)

(17:00) Polska "A" - Czechy "A" 2:5 (1:2)

Gole dla Polski: Krawczyk (19. min.), Franz (25. min.) po 1

Polska: Foltyn  – Kubik, Gładczak, Solecki, Franz, Pater, Budniak, Zastawnik, Sobalczyk, Krawczyk, Kriezel, Wojciechowski,

Nie udał się start reprezentantom Polski w tyskim turnieju. Już w 50 sekundzie meczu Macieja Foltyna pokonał Roman Mareš z bliska kończąc akcję swojego zespołu. Jak pokazały kolejne minuty Czesi byli dziś poza zasięgiem naszej drużyny, w pełni kontrolując przebieg tego spotkania. Nadzieje na korzystny rezultat odżyły po indywidualnej akcji i bramce Daniela Krawczyka w końcówce pierwszej połowy. Ale już pierwsze dwie minuty drugiej części gry w zasadzie rozstrzygnęły to spotkanie - dwukrotnie do naszej bramki piłkę skierował Lukaš Rešetar. Nam na pocieszenie pozostał fakt, że swoją grę zaakcentował zdobyciem gola rekordzista - Rafał Franz, często w drugiej połowie rywalizujący z innym przedstawicielem naszego klubu - Janem Janovskym. Wynik pod koniec spotkania ustalił drugi z braci Mareš - Michal, pieczętując zasłużoną wygraną swojej drużyny.

Czwartek - 3.09.2015 r.

(10:00) Słowacja U-21 - Czechy U-21 7:4

(12:00) Polska U-21 - Węgry U-21 4:2 (1:0)

Gole: Olczak - 2, Biel, Szypczyński po 1

Polska: Lasik - Barański, Szypczyński, Rau, Pasierb, Hyży, Biel, Musiał, Ślęczka, Krzymiński, Hoły

"Biało-czerwoni" podtrzymali zwycięską passę. Na listę strzelców ponownie wpisał się "rekordzista" - Łukasz Biel. Wychowanek bielskiego klubu trafił do meczowego protokołu z jeszcze jednego powodu. W trakcie spotkania upomniany został żółtą kartką, a ponieważ we wczorajszym meczu z Czechami ukarano bielszczanina  w identyczny sposób, jutrzejszą potyczkę z rówieśnikami obejrzy jedynie z perspektywy trybun.

(14:30) Słowacja "A" - Czechy "A" 3:0 (0:0)

(17:00) Polska "A" - Węgry "A" 6:2 (1:1)

Gole: Pater - 2, Franz, Solecki, Wojciechowski, Krawczyk po1

Polska: Krzyśka (Foltyn) - Franz, Solecki, Gładczak, Kubik, Krawczyk, Sobalczyk, Kriezel, Pater, Budniak, Wojciechowski, Kmiecik, Zastawnik.

W 2 minucie Rafał Franz jeszcze spudłował, w 6. już nie i nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie. Ale w dalszej części pierwszej połowy dominowali nasi rywale, nie wykorzystując kilku znakomitych sytuacji do wyrównania. W końcu jednak w 16 minucie Rafał Krzyśka skapitulował po strzale Zoltána Drótha. Im dłużej trwała pierwsza połowa tym słabiej prezentowali się Polacy, dlatego rezultat remisowy po pierwszych 20 minutach mogli uznać za swój sukces. Wobec powyższego, świetne początkowe minuty drugiej części gry w wykonaniu naszej reprezentacji zaskoczyły nie tylko kibiców, ale przede wszystkim Węgrów, którzy po minucie gry przegrywali 1:2 a po niespełna siedmiu już 1:4. Takiego prowadzenia nasi gracze nie dali sobie już odebrać - aplikując rywalom jeszcze dwa gole - ostatecznie wysoko wygrali.

Piątek - 4.09.2015 r.

(10:00) Węgry U-21 - Czechy U-21 1:3

(14:30) Polska U-21 - Słowacja U-21 2:0 (1:0)

Gole: Szypczyński i Hoły po 1

Jak przed rokiem nasza "młodzieżówka" okazała się najlepsza wśród 21-latków. W jej składzie wystąpili dwaj przedstawiciele Rekordu - Łukasz Biel i Michał Kałuża oraz wychowanek naszego klubu - Michał Hyży.

(12:00) Węgry "A" - Czechy "A" 0:6

Jedną z bramek dla reprezentacji Czech zdobył "rekordzista" - Jan Janovsky.

(17:00) Polska "A" – Słowacja "A" 1:1 (0:0) koniec meczu

Gol: Wojciechowski (34. min.)

Polska: Krzyśka (Foltyn) - Kubik, Gładczak, Solecki, Franz, Kmiecik, Zastawnik, Budniak, Sobalczyk, Krawczyk, Kriezel, Wojciechowski.

Polacy ukończyli zmagania na drugim miejscu w turnieju. W konfrontacji ze Słowakami częstokroć nerwy brały górę nad emocjami, których i tak nie brakowało, po w sumie niezłej grze obu drużyn. Z kilku dobrych okazji dla gości najlepszą był rzut karny z pierwszej części meczu (18. min.), wybroniony przez Rafała Krzyśkę. Po drugiej stronie centymetrów do szczęścia zabrakło Dominikowi Soleckiemu. Słowakom udało się wyjść na prowadzenie po golu Duszana Rafaja w 33. minucie. Na odpowiedź "biało-czerwonych" nie trzeba było długo czekać. Efektownie, z "ruletą" do wyrównania doprowadził Sebastian Wojciechowski. Rafał Franz tym razem nie trafił do bramki rywali, niemniej jego nazwisko znalazło się w protokole sędziowskim, po obejrzeniu żółtej kartki. Całe zawody wygrali Czesi, na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Słowacji, na czwartej Węgrzy.