Media o meczu + wideo

Medialne echa potyczki w Pniewach...

11 bramek oglądali kibice w Pniewach. Beniaminek w starciu z mistrzem Polski postarał się o kolejną niespodziankę, a po pierwszej połowie ekipa Adama Krygera przegrywała 1:4. Bramki dla gospodarzy w tym czasie zdobywali: Adam Wachowski, Piotr Błaszyk, grający trener Łukasz Frajtag i Szymon Piasek. Bielszczanie odpowiedzieli jedynie golem Dmytro Kameko. W drugiej połowie goście zabrali się za odrabianie strat, ale najpierw pokonał bramkarza Rekordu Adrian Skrzypek. Później dwie bramki wracającego do formy Pawła Machury i samobójcze bramki Frajtaga i Piaska pozwoliły gościom odzyskać nadzieje, ale w międzyczasie kolejne trafienie autorstwa Skrzypka przesądziło o triumfie gospodarzy.

Do przerwy w rywalizacji ekip z Pniew i Bielska-Białej zanosiło się na pogrom mistrzów. W końcowej fazie spotkanie Rekord rozpoczął pościg za gospodarzami. Nieskuteczny.

Do pojedynku z aktualnym Mistrzem Polski, drużyna Red Dragons przystąpiła w bardzo okrojonym zaledwie ośmioosobowym składzie plus bramkarze. Sytuacja taka spowodowana była karami za żółte kartki jaką odbyć musieli Dominik Solecki i Michał Ozorkiewicz. Mimo to niezwykle ambitnie grający gospodarze potrafili przeciwstawić się utytułowanym rywalom i sprawić niespodziankę.

Na początku drugiej połowy bielski zespół przegrywał już różnicą czterech bramek. Rekord rozpoczął pogoń za rywalem, ale czasu wystarczyło tylko na odrobienie części strat.

Wysoko po pierwszej połowie przegrywał w Pniewach aktualny mistrz Polski. Bielski Rekord po zmianie stron gonił wynik, ale swego nie dopiął. „Biało-zieloni” w nie najlepszych nastrojach przystąpią do krótkiej, świątecznej przerwy.

W sobotę dokończono 18. serię spotkań w lidze futsalu. Swoje mecze wygrały lider i wicelider. Coraz ciekawiej wygląda walka o zachowanie ligowego bytu.

Rekordziści już w 4 minucie jako pierwsi wyciągali piłkę z siatki, nikt wtedy nie spodziewał się dalszej części kłopotów. Bramkę wyrównującą dla biało-zielonych zdobył z rzutu wolnego Kameko. Do końca pierwszej połowy już tylko gospodarze zdobywali bramki, kończąc pierwszą część spotkania wynikiem 4:1.