Media o meczu

Medialne echa sobotniej potyczki w Katowicach...

Mały dreszczowiec zafundowali kibicom futsalowcy AZS UŚ Katowice i Rekordu. Bielszczanie prowadzili w stolicy Górnego Śląska, wydawało się, że mają mecz pod kontrolą, ale ostatecznie – pomimo pościgu w ostatnich sekundach - musieli przełknąć gorycz porażki.

W niespełna kwadrans, prowadząc 2-0 do pauzy, ekipa bielskiego Rekordu straciła pięć goli (!). To przesądziło o zaskakującej przegranej futsalowych mistrzów z sezonu poprzedniego.

Najgorszej jak mogli zakończyli rundę jesienną mistrzowie Polski. Rekord poległ w z przedostatnią drużyną futsal ekstraklasy. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie.

Podrażniony ostatnimi niepowodzeniami do Katowic udał się aktualny mistrz Polski. Bielski Rekord sportową złość zamierzał wyładować na rywalu. Nie wyładował, ostatni mecz rundy jesiennej zakończył wynikiem sensacyjnym.

Rekord Bielsko-Biała niespodziewanie przegrał w Katowicach z przedostatnim w tabeli AZS Uniwersytetem Śląskim. Do przerwy nie zanosiło się na sensację, mistrzowie Polski prowadzili 2:0. Po zmianie stron gospodarze zdobyli pięć bramek z rzędu, z czego dwie zdobył jeden z najskuteczniejszych zawodników w historii ekstraklasy futsalu Błażej Korczyński. Pościg Rekordu był spóźniony i Akademicy z Katowic odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.