Media o meczu

Medialne echa sobotniej potyczki w Chorzowie...

Clearex uchodzi za jedną z najbardziej nieobliczalnych drużyn Futsal Ekstraklasy. Zawodnicy Adama Lichoty potrafią pewnie zwyciężyć na wyjeździe z Gattą Active, by zaraz potem oddać na własnym terenie komplet punktów głogowianom. Ale na aktualnych mistrzów Polski chorzowianie mają najwyraźniej patent. To trzeci sezon z rzędu, w którym Rekordowi nie udało się ugrać nawet punktu w hali przy Dąbrowskiego.

W pasjonującym pojedynku dwóch czołowych drużyn Futsal Ekstraklasy chorzowski Clearex pokonał mistrzów Polski - Rekord Bielsko-Biała 4-3.

Pasjonujące widowisko stworzyli futsaliści Cleareksu Chorzów i bielskiego Rekordu. Mistrzowie Polski regularnie odrabiali starty, ale na kolejne gola zabrakło już czasu.

Kolejna wyprawa „rekordzistów” do Chorzowa na obiekt przy Dąbrowskiego nie powiodła się. Tamtejszy Clearex ograł aktualnych mistrzów Polski.

Niech żałuje ten, kto mógł przyjść na sobotni mecz, a nie zrobił tego. Wygrana chorzowian, siedem goli, wiele podbramkowych sytuacji, strzały w słupek, poprzeczkę, czerwona kartka, przedłużony rzut karny. To wszystko w ciągu 40 minut.

Po stracie punktów przez "biało-zielonych" prowadzenie w tabeli objął Clearex, który ma teraz o dwa oczka więcej. Jutro swój mecz rozegra krakowska Wisła Krakbet, która zmierzy się z GAF-em Jasna Gliwice.

Od początku spotkania bielszczanie ruszyli do ataku, jednak wynik meczu otworzyli chorzowianie. Nieporozumienie w obronie Rekordu wykorzystał Łopuch, pokonując Brzenka. Cztery minuty potrzebowali zawodnicy Rekordu by doprowadzić do wyrównania. Po przeprowadzonym kontrataku, kapitan bielszczan zdobył wyrównująca bramkę.

W hicie kolejki w Chorzowie padło siedem goli. Więcej zdobyli ich futsaliści Clearexu, którzy wyprzedzili w tabeli mistrzów Polski - Rekord Bielsko-Biała.