Medialne echa

Po gliwickich bojach futsalowców i futbolistów oba zespoły Rekordu liderują rozgrywkom. Oto plon medialny wyjazdowych zwycięstw „biało-zielonych”.

Nbit – Rekord

Jak cenne w ostatecznym rozrachunku mogą być wyjazdowe zwycięstwa pokazują statystyki bieżących rozgrywek. Do tej pory tylko Pogoń (dwukrotnie) i Clearex wygrywali na obcych terenach. Dziś do tego grona dołączył Rekord, który po zwycięstwie w Gliwicach awansował na fotel lidera.

Jakby na to nie patrzeć dzisiejsze spotkanie w Nbitu z Rekordem było potyczką derbową. Gliwice kontra Bielsko, czyli dwa miasta ze śląskiego województwa naprzeciwko siebie. Bratobójcza rywalizacja zakończyła się tym razem masakrą na niewinnym beniaminku, który zupełnie nie potrafił przeciwstawić się zespołowi Andrzeja Szłapy.

Rekord Bielsko-Biała po dwóch wyjazdowych remisach sięgnął na obcym parkiecie po pełną pulę. Nowicjusz z Gliwic poprzeczki wysoko nie zawiesił.

(...) W drugim meczu kolejny zimny prysznic spotkał beniaminka Nbit. Gliwiczanie po trzech pojedynkach bez porażki doznali drugiej przegranej z rzędu. Tym razem ulegli Rekordowi Bielsko-Biała, który został nowym liderem w ekstraklasie futsalu.

Zajmujący pozycję wicelidera Rekordziści nadspodziewanie łatwo i wysoko ograli zajmująca szóstą lokatę w tabeli drużynę Nbit Gliwice.

Pewne i zasłużone zwycięstwo odnieśli w piątek biało-zieloni w wyjazdowym starciu z gliwickim beniaminkiem. Do pierwszej połowy Rekord prowadził 4:0, w drugiej części meczu dołożył jeszcze dwa trafienia. Po 5 kolejkach bielszczanie zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Zakończyła się już piąta seria spotkań w Futsal Ekstraklasie. Okazała się fatalna dla dwóch drużyn z Gliwic, które w weekend podejmowały u siebie zespoły Rekordu Bielsko – Biała i Pogoni Szczecin. W pozostałych meczach zwyciężali gospodarze.

Piast II – Rekord

Tylko zwycięstwo nad rezerwami Piasta gwarantowało ekipie bielskiego Rekordu powrót na fotel lidera III ligi śląsko-opolskiej.

Piłkarze Rekordu pokazali, że mogą myśleć o II lidze. Wygrali z rezerwami Piasta. Rezerwy Ruchu Chorzów uległy Zdzieszowicom.

BKS poległ w Opolu, LKS Czaniec w Zabrzu, a obyło się nawet bez honorowych goli. Trzecioligowe punkty zgarnęła natomiast "dwójka" Podbeskidzia, pogrążając w smutku piłkarską Częstochowę na przełomie dwóch ostatnich kwadransów gry, oraz liderujący Rekord, który obfite bramkowe żniwo na gliwickiej murawie zebrał w środku II połowy.

W 11 kolejce serii spotkań III ligowych spotkań Rekord Bielsko-Biała pokonał Piasta II Gliwice i utrzymał się na czele tabeli. Przed spotkaniem obu drużyn, patrząc na tabele mecz lidera z błądzącym po dnie tabeli Piastem nie powinienem sprawić problemów drużynie z Bielska-Białej. Na to spotkanie miejscowi wystawili mocny skład, co sprawiło kilka problemów defensywie Rekordu. Po wyrównanej pierwszej połowie wynik był remisowy.

Rekord Bielsko-Biała w bieżącym sezonie III ligi opolsko-śląskiej udowadnia, że będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu. Ekipa z Bielska w niedzielny poranek pokonała na wyjeździe rezerwy Piasta Gliwice 3:0. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Marek Sobik, który cztery minuty wcześniej pojawił się na placu gry. Kolejne trafienia dla Rekordu zapisali na swoim koncie Mateusz Kubica i Szymon Szymański.