Medialne echa

Media o sobotnich meczach zespołów Rekordu w Futsal Ekstraklasie i III lidze śląsko-opolskiej.

Red Dragons – Rekord

Pomimo, że historia występów Red Dragons w Futsal Ekstraklasie liczy sobie zaledwie dwanaście miesięcy to mecze pniewian z Rekordem Bielsko-Biała mają swoją tradycję. W sobotę został napisany nowy rozdział w historii tych pojedynków. Pod nazwą „remisy”.

Kolejny cenny punkt zdobyli dziś nasi futsaliści, tym razem przeciwstawiając się, chyba najlepszej obecnie ekipie futsalowej, Rekordowi Bielsko-Biała. Początek meczu to wzajemne badanie się, głęboko cofnięci goście czekali na dogodne sytuacje z kontrataku, natomiast Smoki starały się nie stracić piłki.

Dziś trudne spotkanie z kandydatem do mistrzowskiego tytułu. Waleczność naszej drużyny i wspaniały doping pomogły w wywalczeniu remisu. Znakomitą bramkę dającą wyrównanie strzelił Oskar Stankowiak.

Rekordziści nadal pozostają niepokonani, ale z niedosytem wracają do Bielska-Białej. Po bardzo dobrym meczu zremisowali w Pniewach. Bramkę dla bielszczan zdobył Rafał Franz.

Nie po raz pierwszy bielski Rekordu słabiej spisał się w drugiej połowie ligowego meczu. Stracił punkty.

Rekord – LZS Piotrówka

Po bezpośrednim starciu lidera rozgrywek z ich „czerwoną latarnią” można by oczekiwać wyniku wysokiego na korzyść faworyta. Nie zawsze jednak tak się dzieje…

W III lidze nie ma już zespołu bez porażki. Do dziś mianem tym mogła się poszczycić drużyna z Pawłowic. Dzięki dobrej passie Pniówek usadowił się za plecami Rekordu Bielsko-Biała i Odry Opole. Każda seria zawsze ma jednak swój koniec. Ekipa prowadzona przez Jana Wosia musiała dziś uznać wyższość znacznie niżej notowanych rezerw chorzowskiego Ruchu.

W 10 kolejce III ligowych spotkań piłkarze Rekordu nie dali szans beniaminkowi, wygrywając 3:0. Rekord rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia. W 8 minucie dogranie Waliczka precyzyjnym strzałem wykończył Szymański. Przewaga gospodarzy rosła, Rekord szturmował bramkę gości, ale wynik do przerwy pozostał bez zmian.

W meczu rozpoczynającym sobotnie zmagania w III lidze lider Rekord Bielsko-Biała pokonał 3:0 zamykającą tabelę drużynę LZS Piotrówka.

Bielscy Rekordziści nie zwalniają tempa. Po pewnej wygranej z ostatnią drużyną w tabeli nadal przewodzą trzecioligowej stawce.

Sensacji nie było, pogromu też. Faworyzowany Rekord pewnie ograł na swoim boisku LZS. Kto wie jak potoczyłyby się dalsze losy meczu gdyby już w 7 minucie gospodarze nie objęli prowadzenia za sprawą Szymona Szymańskiego. Bielszczanie sprawiali wrażenie, jakby chcieli wygrać najmniejszym nakładem sił, lecz to nieprawda.