Medialne echa

Tym razem w jednym miejscu zamieszczamy doniesienia medialne z obu sobotnich wydarzeń z udziałem naszych futsalowców i futbolistów.

Rekord – Pogoń ’04

Z dużymi nadziejami wyczekiwali startu sezonu kibice futsalu w Szczecinie. Drużyna Pogoni '04 zaczynała sezon co prawda od wizyty w „jaskini lwa”, ale przecież Portowcy przystępowali do rozgrywek poważnie wzmocnieni. Na Rekord to nie wystarczyło, a na stracie punktów w tym wypadku się nie zakończyło.

Rekord Bielsko-Biała na inaugurację Futsal Ekstraklasy pokonał Pogoń 04 Szczecin 4-2. Do zwycięstwa biało-zielonych poprowadził Rafał Franz.

Futsalowy sezon w Cygańskim Lesie zainaugurowany w wielkim stylu. Bielszczanie siłę pokazali w pierwszej części potyczki.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu bielszczanie już w 25 sekundzie zadali pierwszy cios. Po szybkiej akcji Franza i Machury, ten drugi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Rekord atakował, a szczęście gości ratowało ich od pogromu. Do końca pierwszej części spotkania do bramki Pogoni trafił jeszcze w 15 minucie Franz oraz minutę później Kmiecik.

Rekord Bielsko-Biała zasłużenie zgarnął pierwsze 3 punkty, choć w inauguracyjnym meczu zagrał tylko jedną dobrą połowę. Na bezbarwną Pogoń 04 Szczecin tyle wystarczyło.

Co by było gdyby kontuzji (kości piszczelowej) już na początku meczu nie nabawił się Łukasz Tubacki? Gdyby na noszach (ze zdemolowanym kolanem) nie zniesiono z parkietu Dominika Soleckiego? Gdyby Marek Bugański wykorzystał rzut karny? Mogłoby być zupełnie inaczej. No ale taki jest sport ...

skrót spotkania futsaltv.pl - TUTAJ

wypowiedzi pomeczowe futsaltv.pl - TUTAJ

Rekord – BKS Stal

BKS Stal jedyny mecz o ligowe punkty wygrał z Rekordem 11 lat temu, jeszcze w klasie okręgowej. W sobotę drużyna Rafała Góraka musiał zadowolić się drugim w bielskich derbach remisem, co po ostatnich czterech porażkach z rzędu można uznać za sukces gości.

Od pierwszych minut obie drużyny ruszyły do ataku. Podopieczni Rafał Góraka już w drugiej minucie mogli wykorzystać rzut wolny na wysokości linii pola karnego. W odpowiedzi swojej szansy szukał Szędzielarz, ale piłkę po jego strzale pewnie chwycił Kozik. Kibice gości na bramkę czekali 25 minut. Po faulu Ruckiego na Brychliku w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki tradycyjnie podszedł Zdolski i silnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

To był mecz pełen walki, ostrych starć i żółtych kartek. Sędzia pokazał ich aż dziesięć! Takie w skrócie było derbowe starcie Rekordu z BKS-em.

Premierowa odsłona meczu Rekordu z bialską Stalą? W 25.minucie przyniosła sytuację, która miała wpływ na jego dalszy przebieg. Dariusz Rucki faulował w polu karnym Przemysława Brychlika, werdykt arbitra mógł być tylko jeden. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był ten, który zazwyczaj bierze w takich okolicznościach odpowiedzialność na swoje barki. Po celnym uderzeniu Damiana Zdolskiego BKS objął prowadzenie… następnie częściej skupiał się obronie zaliczki niż jej powiększeniu.

W sobotnie popołudnie bialska Stal zagrała z Rekordem Bielsko-Biała, który jeszcze wczoraj znajdował się na pierwszej pozycji w naszej lidze. Cztery ostatnie mecze przeciwko Rekordowi podopieczni trenera Rafała Góraka przegrywali. Nic więc dziwnego, że do sobotniego meczu przystępowali bardzo zmotywowani.