Aktualności - Szkółka Rekordu

Tychy i Balin na koniec...

Rok szkolny bądź sezon 2015/2016 – jak kto woli – zespół Orlików 2006 zwieńczył biorąc udział w Lidze Młodych Talentów w Tychach oraz turnieju Lokomotywa Cup w Balinie.

19 czerwca drużyna trenera Krzysztofa Biłki wzięła udział w ostatniej odsłonie Ligi Młodych Talentów. Tym razem rywalizowano w większym gronie. Obok stałych bywalców, czyli naszego zespołu, gospodarzy z APN Tychy, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Stadionu Śląskiego, do Tychów zawitały inne zespoły: Cracovia, Sandecja Nowy Sącz, FC Wrocław Academy, Piast Gliwice oraz Akademia Młoda Gieksa. W iście tropikalnych warunkach grano w systemie każdy z każdym.

Tydzień później Orliki 2006 zawitały do Balina, gdzie wzięły udział w turnieju Lokomotywa Cup organizowanym przez Fablok Chrzanów. Nasi młodzi piłkarze w grupie zmierzyli się z gospodarzami, Elitą Brzesko, Unią Oświęcim i Stadionem Śląskim. Uzyskali awans do tzw. Ligi Mistrzów, w ramach której zagrali z Rozwojem Katowice, Orbitą Bukowno oraz Fablokiem II Chrzanów. Rywalizację zakończyli tuż za podium oraz z wyróżnieniem indywidualnym. Mateusz Białka jednogłośnie został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Opinia trenera – Krzysztof Biłka: Błędy na tym etapie piłkarskiego rozwoju zdarzają się i mają w pewnym sensie „pozytywne” konsekwencje. Wszak człowiek, młody piłkarz także, uczy się na błędach. Zabrzmi to może dziwnie, ale pośrednio namawiałem chłopaków do ich popełniania podczas ostatnich turniejów. Chciałem, aby grali odważnie, nie bali się trudnych i ryzykownych decyzji, brali grę na siebie. Takie zachowania niosą ze sobą ryzyko utraty piłki czy gola. Łatwiej przecież i bezpieczniej wybić piłkę na aut czy zastosować tzw. „wyjazd”.
Czasami nogi potrafią, ale głowa nie pozwala, mówimy wtedy o „treningowych piłkarzach”. Chłopcy w tym wieku, gdy presja jest niewielka, powinni otworzyć swoje umysły, powinni nabrać pozytywnych i odważnych nawyków. Z takim nastawieniem jechaliśmy do Tychów i Balina. Było nieźle... na tym etapie zawsze może być lepiej. Do tego będziemy dążyć.

Rekord 2006 w Tychach: Filip Dyduch, Kuba Florek – Sergiusz Biedrawa, Patryk Łach, Oliwier Jaśkowiak, Kacper Pieniądz, Oliwier Kaim, Norbert Kaspera, Kajtek Gadka, Antek Kajstura, Maciek Gołąbek, Oskar Gibas

Rekord 2006 w Balinie: Filip Dyduch, Mateusz Białka – Patryk Łach, Oliwier Jaśkowiak, Dawid Fender, Kacper Pieniądz, Norbert Kaspera, Filip Gąsiorek, Filip Leśków, Oskar Gibas

Zdjęcia z turnieju Lokomotywa Cup TUTAJ.


 

Komentarze:

SPONSOR TECHNICZNY: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI: