Clearex Chorzów - Rekord B-B 1:6 (1:5)

Efektowna w stylu i rozmiarach wygrana "rekordzistów" w Chorzowie.

Wysoka wygrana biało-zielonych w ostatnim meczu rundy zasadniczej, pozostała w cieniu poważnego urazu jakiego doznał w 27 minucie Wojciech Łysoń. Już wstępna diagnoza nie napawała optymizmem, ale dopiero badania diagnostyczne w szpitalu rozwiały wątpliwości. Niestety, zawodnik Rekordu doznał złamania kości strzałkowej lewej nogi i do domu wrócił z opatrunkiem gipsowym. Wojtkowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, ale niestety przez dłuższy czas, przyjdzie mu się tylko przyglądać poczynaniom kolegów.

Oba zespoły mecz rozpoczęły dość ostrożnie, dopiero po kilku minutach zobaczyliśmy pierwsze celne strzały. Im dalej w mecz tym coraz aktywniej grali bielszczanie, z czasem uzyskując wyraźną przewagę. Na jej efekty bramkowe czekaliśmy do 8 minuty. Wtedy to ładną indywidualną akcją popisał się Douglas, w jej finale wykładając piłkę Michałowi Markowi, który nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem Damiana Purolczaka. Między 13 a 16 minutą mecz się w zasadzie rozstrzygnął – w tym okresie kolejne bramki strzelili Wojciech Łysoń, po efektywnym pressingu Jana Janovskiego, Douglas po akcji Łukasza Biela i M.Marka oraz Paweł Machura po zagraniu Janovskiego z rzutu rożnego. Gdy na minutę przed końcem pierwszej połowy Roman Wachuła, ponownie po rozegraniu rzutu rożnego zdobył bramkę numer pięć, stało się jasne, że przegrać w Chorzowie będzie... bardzo trudno. Honorowa, jak się potem okazało,  bramka Pawła Budniaka, wiele zmienić nie mogła – do przerwy wysokie prowadzenie naszej drużyny.

Kilka pierwszych minut po zmianie stron, to ostatnie próby odwrócenia losów meczu przez chorzowian. W tym okresie gry kilkukrotnie musiał interweniować Michał Kałuża, który zresztą w całym spotkaniu spisywał się wyśmienicie. Nie dał się pokonać po raz drugi w dniu dzisiejszym, a dodatkowo próbujących walczyć chorzowian ostatecznie „uspokoił” Wachuła, który strzałem z dystansu już w 29 minucie ustalił wynik tego pojedynku.

Dobre spotkanie rekordzistów i efektowna wygrana – jak się okazało - na otarcie łez, bowiem mimo ambitnej postawy AZS UŚ Katowice poległ w Szczecinie 1:2. Tak więc naszej drużynie pozostaje walka o brązowy medal, a ich rywalem będzie zespół Red Devils Chojnice. Nim jednak dojdzie do tej rywalizacji przed nami jeszcze jedno ważne wydarzenie – Final Four Halowego Pucharu Polski – ten turniej już za tydzień w Zduńskiej Woli.

Tutaj zapis relacji live z tego spotkania.

Clearex Chorzów

1

6

Bramki
'19 Budniak '8 Marek, '13 Łysoń, '13 Douglas, '16 Machura, '19 Wachuła, '29 Wachuła
 Składy
Purolczak - Gładczak, Budniak, Seget, Wojtyna, Łuszczek, Salisz, Omylak, Golly, Siadul, Pasierbek Kałuża – Janovsky, Machura, Łysoń, Polasek, Wachuła, Douglas, Biel, Marek, Szymura, Popławski, Kmiecik, Borowicz, Nawrat
 żółte kartki
'31 Budniak

Koniec meczu. Rekord mimo efektownej wygranej zagra o brązowy medal MP, Clearex wystąpi w barażu o utrzymanie w Futsal Esktraklasie.

40. Golly pudłuje w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

40. Salisz trafia wprost w Kałużę, a Golly zagrywa piłkę ręką.

39. Czwarty faul Cleareksu, a w Szczecinie 2:1 i koniec meczu; finał o złoto: Gatta - Pogoń '04.

38. Zbyt lekka główkowa próba Biela.

38. Po dograniu Biela Budniak w ostatniej chwili ubiegł Douglasa.

37. Zablokowany strzał ze znacznej odległości Borowicza,

36. Nieporadne ataki chorzowian - Seget przestrzelił z 10. metrów, a w kontrze Kmiecik i trafienie w słupek!

35. Pogoń prowadzi z katowickim AZS-em już 2:0.

35. Popławski przegrywa pojedynek z bramkarzem Cleareksu na linii pola karnego.

35. Wachuła sprawdził dyspozycję Purolczaka.

33. Silne udrzenie Gładczaka z wolnego na nic, górą Kałuża.

32-33. Jakość i tempo gry trochę spadły, piąte przewinienie "rekordzistów".

32. Wojtyna z woleja trafia w plecy... Segeta.

31. Faule: Clearex - 2, Rekord - 4.

30. Za nami pół godziny efektywnego czasu gry, w Szczecinie wynik bez zmian - 1:0 dla Pogoni.

29. Ależ "petarda" Wachuły po kornerze i uderzeniu z ok. 15-stu metrów - gol!

28. Nie trafił z daleka w światło bramki Marek.

28. Budniak trafił piłka w twarz Douglasa, oczywiście bez intencji.

27. Gładczak blokuje uderzenie Marka, kolejne Douglasa - chybiło celu.

26:15.6 - w tym momencie zatrzymał się zegar, a Wojciech Łysoń z pomocą kolegów został zniesiony z boiska.

27. Niestety bielszczanin nadal nie podnosi się z boiska. To, że wejdzie na plac gry Popławski jest niemal pewne, natomiast sytuacja kontuzjowanego Łysonia niestety nie ulega poprawie.

27. Bardzo mocno poturbowany przed własnym polem karnym Łysoń - wygląda to niestety źle.

26. Machura  zrzutu wolnego w Purolczaka, za chwilę znieznacznie obok spojenia uderza Łysoń.

26. Łysoń mocno haruje w defensywie. Mało tego, jest także w ataku, fauluje "rekordzistę" Golly.

26. Golly twardo naciera na Łysonia pod bramką gości.

25. Mocny, ale sygnalizowany strzał Łuszczka, doskonałe zachowanie w bramce golkipera gości.

24-25. Otwarcie drugiej połowy dla wyraźnie pobudzonych chorzowian.

24. Znów na próbę wystawiony Kałuża, znakomite obrony przy uderzeniach Segeta i Wojtyny.

23. Faul Biela na Wotynie, już drugi "rekordzistów" w tej części' w sporych opałach Kałuża - dwukrotnie świetne interwencje naszego bramkarza.

21-22. Bielszczanie wycofani na własną połowę oddal inicjatywę gospodarzom; strzał Pasierbka - na swoim miejscu golkiper Rekordu.

21. Wznawiają od środka chorzowianie.

Tymczasem w Szczecinie Pogoń '04 prowadzi do przerwy z AZS-em 1:0.

Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobre 20 minut bielszczan, którzy imponują koncentracją w tyłach, konsekwencja  wprowadzeniu gry, no i skutecznością.

20. I jeszcze z kąta próba zaskoczenia bramkarza w wykonaniu Gładczaka, po drugiej stronie odpowiada Marek.

20. Purolczak broni po uderzeniu Douglasa.

19. Rewanż chorzowian, Wojtyna do Budniaka, a ten strzela pod poprzeczkę.

19. Po rzucie rożnym dwa razy próbuje szczęścia Wachuła, za drugim razem skutecznie - gol.

18. Problemy Gładczaka z upilnowaniem Marka.

17. Wyborna okazja Łuszczka - Kałuża górą w sytuacji sam na sam!

17. Chorzowianie mają spore kłopoty z zawiązaniem akcji w ofensywie; niecelnie Pasierbek

16. Po kornerze Janovskyego Machura z bliska trafia do bramki Cleareksu.

15. Marek z kąta - broni Purolczak, zablokowany strzał Biela.

14-15. Sytuacja pod kontrolą gości, tuż obok słupka uderza Wachuła.

13. Rekord idzie za ciosem, zagranie w trójkącie: Biel - Marek - Douglas i Brazylijczyk dopełnia formalności do pustej bramki.

13. Piłkę Omylakowi zabiera Janovsky, przejmuje ją Łysoń i decyduje się na natychmiastowe uderzenie - gol

12. Janovsky z dustansu wprost w bramkarza.

12. Przewinienie Siadula na Machurze, faule: Clearex - 3, Rekord - 1.

11. Machura po strzale Polaska rykoszetuje futbolówkę klatką piersiową i trafia w poprzeczkę z jednego metra!

10. Purolczak zmuszony do interwencji poza polem karnym,; dwa uderzenia Polaska, jedno z nich powinno było przynieść gola.

10. Mocne, płaskie uderzenie Segeta - broni Kałuża.

10. Znów nieźle zapowiadała się dwójkowa akcja pary : Douglas - Marek.

8. "Ratunkowe" wybicie piłki w trybuny przez Diuglasa i ...trafiony został jeden z nielicznych tamże kibiców.

8. Świetna akcja Douglasa, który minął dryblingiem dwóch zawodników Cleareksu i wyłożył piłkę "na tacy" markowi - gol! Czas dla miejscowych.

7. B. aktywny na starcie Polasek głową obok bramki.

6-7. "Rekordziści" starają się podejść do rywali wysokim pressingiem, zablokowany strzał Łysonia.

6. Ładna kombinacja gości, Polasek strzela - mamy korner.

5-6. Nie jest tak, że oba zespołu "okopały się" w obronie, ale też nie podejmują zbytniego ryzyka  w ofensywie.

5. Z 10-ciu metrów uderza Wojtyna, piłkę paruje do boku Kałuża.

4. Kolejna próba Biela, i tym razem obok bramki gospodarzy.

3. Po stałym fragmencie gości niecelnie uderza Polasek; druga czwórka "rekordzistów" w akcji, po strzale Biela - rzut rożny.

3. Faul Janovskyego na Budniaku.

2. Po akcji Segeta korner Cleareksu.

1. Niefrasobliwe zagranie Machury, korner chorzowian.

1. Rozpoczynają bielszczanie.

To już ostatnie spotkanie zasadniczej części sezonu. Chorzowianie grają, aby uniknąć barażu o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie, bielszczanie wciąż z wiarą i nadzieją na wdarcie się na drugą pozycję w tabeli. W tej materii są jednak uzależnieni od rezultatu potyczki w Szczecinie, no i oczywiście korzystnego dla siebie wyniku meczu w Chorzowie. Gospodarze wystąpią w strojach biało-czarnych, „rekordziści” na zielono; sędziują – Steczko z Krakowa i Chrzanowski z Białegostoku.