Aktualności - Futsal

Rekord B-B – Luxol St. Andrews FC 4:3 i 5:3

Oba spotkania towarzyskiego dwumeczu z mistrzem Malty padły łupem "rekordzistów".

(8.04.2016 r.) Rekord Bielsko-Biała – Luxol St. Andrews 5:3 (2:0)

5:3 Barbosa (38. min.)

Rekord: Kałuża (Szczepańczyk) – Janovsky, Machura, Szymura, Polasek, Wachuła, Popławski, Łysoń, Kmiecik, Biel, Borowicz, Cichy

Luxol: Farruggia – De Freitas, A. Attard, Anton, Azzopardi, Barbosa, Scicluna, Zammit, Vuković, Cope, Bonello

O ile pierwsza z potyczek bielszczan z mistrzami Malty była ciekawym spotkaniem, to rewanż był jeszcze bardziej atrakcyjnym widowiskiem. Pierwsza połowa piątkowego starcia dostarczyła sporo futsalowej jakości, druga – obfitowała w szereg bramkowych akcji. Z dużym animuszem, grając wysokim pressingiem, rozpoczęli Maltańczycy, zmuszając gospodarzy do dużego wysiłku w defensywie. Ponieważ miejscowi nie zamierzali ustępować pola, sporo działo się pod obu bramkami. Wystarczy wspomnieć, że tylko w 7. minucie, w odstępie bodaj 40. sekund, Zvezdan Vuković trafił w słupek, na co odpowiedzieli uderzeniami – Jan Janovsky (w poprzeczkę) i Paweł Machura (w słupek)! Zapalczywej energii gościom wystarczyło mniej więcej do 12. minuty. Po tym czasie inicjatywę przejęli „rekordziści”. Efektem przewagi Rekordu były gole Wojciecha Łysonia (po świetnym dograniu Douglasa) i Radka Polaška, po efektownym strzale z powietrza. Prowadzenie gospodarzy mogło być bardziej okazałe, ale strzał z przedłużonego rzutu karnego Artura Poplawskiego efektownie obronił Nicholas Farruggia.

„Biało-zieloni”, ani myśleli zwalniać tempa po przerwie. Na bramkę gości sunęły kolejne ataki, z których trzy zakończyły się ulokowaniem piłki w siatce. Przyznać trzeba, że w tej fazie podopieczni Andrzeja Szłapy prezentowali się równie efektywnie, co efektownie. Każde z trzech trafień bielszczan było z gatunku  - „palce lizać”. Dopiero przy prowadzeniu 5:1 gospodarze rozluźnili nieco szyki. Na chwilowej dekoncentracji zespołu aktualnego wicelidera Futsal Ekstraklasy skorzystał w Mark Zammit. Z kolei wpływ na obraz końcowych minut meczu miała decyzja Frane Despotovicia (Chorwat nie wystąpił w meczu z powodu niegroźnego urazu - przy. TP) o desygnowaniu na boisko lotnego bramkarza. Grając z przewagą liczebną w polu futsalowcy Luxolu zmniejszyli rozmiary porażki, po silnym uderzeniu Williama Barbosy.

Fakt, iż oba towarzyskie spotkania wygrali bielszczanie ma drugorzędne znaczenie. Najistotniejszą była możliwość cennej gry z dotąd nieznanym, ale bardzo wartościowym rywalem. Dla obu stron była to bez wątpienia korzystna i pożyteczna rywalizacja, i co niemniej ważne – ze sporymi szansami na kontynuację.

TP

(7.04.2016 r.) Rekord Bielsko-Biała – Luxol St. Andrews FC 4:3 (0:2)

4:3 Machura (34. min.)

Rekord: Kałuża – Wachuła, Borowicz, Douglas, Kmiecik, Janovsky, Czernek, Biel, Łysoń, Popławski, Polasek, Machura, Cichy, Szczepańczyk

Luxol: Farruggia  - De Freitas, Despotović, Barbosa, Cope, Zammit, M. Attard, Azzopardi, Bonello, Anton, Vuković, Scicluna, A. Attard, Lepre

Warte obejrzenia widowisko stworzyli gracze Rekordu i ich maltańscy goście. Jak zapowiadał Frane Despotović jego podopieczni potraktowali mecz z bielszczanami bardzo poważnie. Od początku w swe poczynania wkładali maksimum sił, dość skutecznie wybijając z uderzenia grających w mocno eksperymentalnym, odmłodzonym składzie, rekordzistów. Na pewno nasi zawodnicy częściej byli przy piłce, górowali nad rywalem pod względem ilości oddanych strzałów i wykonywanych... rzutów rożnych. Nie miało to jednak żadnego przełożenia na zdobycze bramkowe, bo pod tym względem w pierwszych dwudziestu minutach lepsi byli zawodnicy Luxol St. Andrews. Michał Kałuża skapitulował po strzałach Williama Barbosy i Carla Azzopardiego, ale większa przy tych trafieniach „zasługa” naszych graczy niż samych strzelców – dwa bliźniaczo do siebie podobne błędy indywidualne, popełnione niemal na linii pola karnego i do przerwy prowadzenie gości.

Sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Biel, płaskim bardzo mocnym strzałem z rzutu wolnego pokonując Nicholasa Farruggię. Dobre spotkanie rozgrywali grający pełne czterdzieści minut nasi młodzieżowcy, a kilku ich starszych kolegów dało w drugiej części gry naprawdę dobrą zmianę. Ten starszy – Artur Popławski asystował, ten młodszy – Igor Borowicz strzelił spod linii bocznej na tyle precyzyjnie, że w 28 minucie mieliśmy remis. Ten stan potrwał jednak krótko – akcja dwa na jeden biało-zielonych, strata piłki, szybki kontratak gości i Matthew Attard umieścił piłkę pod poprzeczką bielskiej bramki. Ostatnie dwa trafienia tego meczu, które zdecydowały o wygranej naszej drużyny to zasługa duetu Paweł Machura-Radek Polasek. Zarówno podanie Machury jak i wolej czeskiego zawodnika Rekordu, po którym po raz kolejny na tablicy wyników mieliśmy remis, były ozdobą tego meczu. Niespełna trzy minuty później role się odwróciły – Polasek wyłożył piłkę koledze, a ten choć „na raty” to jednak zdołał umieścić piłkę w siatce, ustalając jak się potem okazało, wynik pierwszego spotkania z mistrzem Malty.

Jutro, również o godzinie 18:00 dojdzie do rewanżu. Wszystkich kibiców zapraszamy do hali przy Startowej 13. Po tym co zobaczyliśmy dziś, możemy zagwarantować sporo emocji i futsalowej jakości.