Aktualności - Futsal

Gwiazda Ruda Śl. - Rekord B-B 2:1 (0:0, 1:1)

NIespodzianka sporego kalibru w Rudzie Śląskiej, do ćwierćfinału po dramatycznym boju i dogrywce awansował zespół miejscowej Gwiazdy.

Patrząc na pozycje obu zespołów w ligowej tabeli, na tzw. potencjał na papierze, zwycięzca tego pojedynku mógł być tylko jeden - Rekord. Wszystko jednak zweryfikowało boisko, a na nim jakąkolwiek różnicę ciężko było dostrzec. Owszem, czas posiadania piłki, kultura gry czy nawet ilość stwarzanych sytuacji były po stronie naszej drużyny, ale na końcowe rozstrzygnięcie nie miało to żadnego wpływu.

Gospodarze, na czele z bardzo dobrze dysponowanym Aleksandrem Waszką skupiali się przede wszystkim na poczynaniach defensywnych, czekając spokojnie na okazje do kontrataków. I trzeba przyznać, że kilkakrotnie się doczekali - dwukrotnie kończąc je skutecznymi strzałami. Za pierwszym razem akcję trzech na dwóch strzałem tuż przy słupku wykończył Michał Tkacz. Wyrównanie padło w 38 minucie, podczas gry biało-zielonych z wycofanym bramkarzem - mocne uderzenie Łukasza Biela i piłka zatrzepotała w siatce.

Ostatnia, decydująca o zwycięstwie Gwiazdy bramka padła już w dogrywce, po dwójkowej akcji Jakuba Haase i Jacka Hewlika - a szczęśliwym strzelcem okazał się ten drugi. Jeszcze jedna próba bielszczan gry pięcioma zawodnikami w polu ale tym razem bez bramkowego skutku. Tym samym spora, a dla nas dodatkowo bardzo przykra niespodzianka stała się faktem.

MH/foto-archiwum: PM

Poniżej znajdziecie zapis relacji live z tego spotkania.

Gwiazda Ruda Śląska

2

1

Bramki
'34 Tkacz, '44 Hewlik '38 Biel
 Składy
Waszka - Daniłejko, Działach, Hewlik, Tkacz, Pękala, Haase, Hiszpański, Kot, Krzymiński, Krajanowski, Łapa, Drozd, Barteczka Nawrat - Wachuła, Mentel, Łysoń, Marek, Popławski, Polasek, Biel, Kmiecik, Janovsky, Szymura, Douglas, Czernek, Kałuża

46. Koniec meczu  - awans Gwiazdy! Bielszczanom można po tym meczu zarzucić chyba tylko jedno - nikłą skuteczność.

46. Obok bramki Polasek, gospodarze rewanżują się trafieniem w słupek!

46. Atomowe uderzenie Działach, głową wybija piłkę z pola bramkowego Wachuła; czas dla Gwiazdy (48 sekund do końca)

46. Jeszcze 65 sekund nadziei.

45. Jest i Szymura na boisku.

44-45. Goście ponownie z lotnym bramkarzem - Wachułą.

44. W kontrze Haase, płaskie uderzenie Hewlika i gol!

43. Faule: 4 - 4. Koniec I połowy dogrywki.

43. Świetnie strzela w krótki róg Biel, jeszcze lepiej - Waszka; Wachułą trafia w ..Polaska.

43. Efektownie spod linii autowej uderza Wachuła, niewiele zabrakło do szczęścia.

42. Inicjatywa należy do przyjezdnych, z rykoszetem w boczną siatkę bramki trafia Douglas.

41. Rozpoczynają bielszczanie pierwszą część dogrywki. Indywidualna próba Mentla spaliła na panewce, podobnie jak strzał z dystansu Łysonia.

40. Koniec II połowy i podstawowego czasu gry, przed nami dogrywka (2 x 3 minuty?) i pewnie jeszcze większe emocje

40. Obok bramki strzela Douglas, jeszcze przechwyt Mentla, ale na nic więcej nie ma już czasu - dogrywka.

40. Wachuła traci piłkę na rzecz Tkacza, ale pogoń Ukraińca jest skuteczna.

39. Zablokowany strzał Douglasa, w groźnej kontrze Hewlik. Ależ okazja Douglasa - leżąc broni Waszka !

38. "Futsalowy zamek" Rekordu dał efekt - z rykoszetem trafia do bramki mocnym uderzeniem Biel!

37. Już w bramkarskiej bluzie Wachułą - 3.30 minuty nadziei. Jest i Janovsky w polu gry.

37. Nad bramką Wachuła ze sporej odległości; czas dla Rekordu - czy będzie wycofanie bramkarza?

35-36. Szaleńcze ataki "rekordzistów" i kontry gospodarzy, Biel uprzedził w ostatnim momencie Kota.

35. Rzut wolny Rekordu z 11. metrów, niecelnie Douglas.

34. Odpowiedź rudzian natychmiastowa i skuteczna, w długi róg bramki z linii pola karnego trafia Tkacz - 1:0.

34. Douglas już wymanewrował bramkarza, ale wyrósł przed linią Daniłejko.

34. Zbyt anemicznie strzela Tkacz, aby zaskoczyć Waszkę. Po drugiej stroneie nieznacznie chybił Tkacz po samotnym rajdzie.

33. Urwał się prawym skrzydłem Mentel, zabrakło dokładnego podania w pole karne.

32. Szarża Biela kończy się na aucie.

32. Strzał Haase, na posterunku Nawrat.

31. Faule: 0 - 2.

31. Biel próbuje zaskoczyć Waszkę, kończy się kornerem. Po nim mocno bije Biel - efektownie broni bramkarz gospodarzy.

31. W akcji Gwiazda - Łapa tuż obok słupka.

29-30. Naprawdę dobre tempo gry i dużo ciekawych spięć podbramkowych i tylko goli brak.

28. Niezły atak pozycyjny Rekordu, ale trochę przekombinował całą akcję dryblingiem Marek; ofiarnie w środku pola - Mentel.

28. Ambitnie powalczył o futbolówkę Marek, zabrakło jednak wsparcia partnerów.

27. Dobre podanie Douglasa, Łysoń nie zdołał opanować piłki.

26. Polasek z bliska wprost w Waszkę!

26. Bliżej otwarcia wyniku są bielszczanie, ale ten pozostaje niezmienny.

25. Golkiper gospodarzy ubiegł Popławskiego z dala od własnej bramki; obok słupka strzela Polasek spod linii autowej.

24. Polasek powstrzymuje Hiszpańskiego w narożniku boiska.

23-24. Znacznie żywsze tempo gry w tej części meczu.

23. Korner dla gości po udanej interwencji bramkarza rudzian, po uderzeniu Douglasa.

23. Marek "szukał Waszki przy krótkim rogu bramki i...znalazł.

22. Z 15. metrów nad bramką strzela Douglas.

22. Znów gorąco pod bramką gospodarzy.

21. Doskonały odbiór Douglasa, który nie wykończył strzałem solowej akcji, w odpowiedzi wyborna okazja Gwiazdy, uderzenie Daniłejki "cudem" paruje Nawrat.

21. Wznawiają futsalowcy z Halemby.

Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy spotkania. emocjonujących momentów w grze na razie niezbyt wiele, za to widoczny jest obustronny respekt. Czy w drugiej części spotkania wyjdą na boisko - Janovsky, Szymura i Douglas? Tylko w roli kibiców przyglądają się spotkaniu kontuzjowani "rekordziści" - Machura i Franz.

20. Z pierwszej piłki, obok słupka bramki - Marek.

19. Bardzo dobre wyjście z głębi pola Popławskiego, finał akcji pokpił Kmiecik.

17-18. W końcowych fragmentach I połowy nieznaczną przewagę osiągają goście.

17. Wyborna akcja Łysonia - przechwyt wślizgiem i dogranie, po strzale Popławskiego fenomenalnie broni Waszka.

16. Niezła kombinacja "rekordzistów" przy rzucie wolnym, zabrakło tylko jednego - celnego uderzenia.

16. Udany przechwyt Marka zakończony faulem na "rekordziście", czas dla gości.

15. Faule: Gwiazda - 2, Rekord - 1.

15. Waszka broni uderzenie Mentla i poprawkę Łysonia.

15. Mentel powstrzymuje Tkacza w polu karnym bielszczan; nad bramką strzela Daniłejko.

14-15. Fragment gry mało efektownej i mało efektywnej.

13. Dobry powrót do obrony Polaska przy akcji Łapy; dalekie wyjście Waszki ratuje miejscowych z opresji.

12. Trzeba przyznać, że gospodarze stawiają twarde warunki gry.

11. W kontrze Hewlik, nie zdążył do dogrania w pole karne Tkacz.

10. Świetne, długie podanie Nawrata do Biela, który przenosi piłkę nad bramką.

9. Obok spojenia słupka z poprzeczką uderza Wachuła, niecelnie odpowiada Tkacz.

8. Sprytna próba strzelecka Marka, z refleksem reaguje Waszka w bramce Gwiazdy.

7. Płasko strzela Haase, broni nogami Nawrat.

6. Mocno i minimalnie niecelnie z 12. metrów - Popławski.

5-6. Sporo niedokładności po obu stronach.

4. Haase przerywa solową akcję Biela.

4. Faul Popławskiego na Tkaczu.

2-3. Dają o sobie znać najaktywniejsi w tej fazie meczu - Tkacz i Łysoń.

2. Z ostrego kąta Marek nie trafia w światło bramki.

2. Tkacz obok słupka.

1. Łysoń zatrudnił Waszkę, a ten zrewanżował się strzałem w kierunku ...Nawrata.

1. Rozpoczynają "rekordziści". goście na starcie oddają niecelne uderzenie, tym samym odpowiadają rudzianie.

Oba zespoły już przed rokiem natknęły się na siebie na pucharowej drodze. Tak wówczas, jak w listopadowym meczu o punkty Fuitsal Ekstraklasy, lepsi byli bielszczanie. W ostatniej serii gier ligowych rudzianie ulegli na wyjeździe chorzowskiemu Cleareksowi 0:4, "rekordziści" przegrali na własnym boisku z GAF-em Omegą Gliwice 4:5. Stawką dzisiejszego spotkania jest awans do ćwierćfinału rozgrywek Halowego Pucharu Polski, w którym zwycięzca zmierzy się w dwumeczu z ekipą MKF Solne Miasto Wieliczka. Gospodarze występują w strojach niebieskich, bielszczanie na zielono; sędziują - Wiercioch (Knurów) i Koloczek (Zabrze), start meczu o 18:30.