Medialne echa

Poniżej kilka relacji i komentarzy z 30. ligowej potyczki Rekordu i Cleareksu Chorzów.

FutsalTV - skrót spotkania

FutsalTV - wypowiedzi pomeczowe

Przed dzisiejszą rywalizacją zdecydowanie więcej atutów było po stronie podopiecznych Andrzeja Szłapy, swoją drogą jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w rodzimym futsalu, który trofea zdobywał głównie grając w barwach… Clearexu.

CLEAREX Chorzów przegrał na wyjeździe z bielskim Rekordem 2:4 (0:2) w sobotnim meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Omylak (23, 37).

W Bielsku-Białej Rekord zrehabilitował się po ostatniej porażce w Zduńskiej Woli. Górale do przerwy prowadzili z Clearexem 2:0. Po zmianie stron goście złapali kontakt, ale rywal ponownie uciekł na dwa gole. W końcówce Clearex zdobył bramkę na 3:2

Rekord Bielsko-Biała w sobotni wieczór miał jednak o co walczyć. O jak najmniejszą stratę do lidera. Podejmował u siebie chorzowski Clearex, który zwłaszcza na pojedynki z Rekordem podwójnie się mobilizuje. Dwa zasłużone kluby dla naszego futsalu – wyżej z tego prestiżowego starcia wyszli gospodarze, którzy wygrali 4:2.

Rekord Bielsko-Biała w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Futsal Ekstraklasy podejmował przed własną publicznością najbardziej utytułowany klub piłki halowej w Polsce, Clearex Chorzów. Bielszczanie jednak szybko narzucili własny styl gry i już po dziesięciu minutach spotkania wygrywali 2:0, po golach Pawła Machury i Artura Popławskiego.

Przewagę optyczną w premierowej odsłonie posiadali gospodarze, co przełożyło się na prowadzenie. W 4. minucie wynik meczu otworzył Paweł Machura. ”Rekordziści” chcieli pójść za ciosem i dopięli swego. Artur Popławski pokonał uderzeniem z woleja dobrze dysponowanego Damiana Purolczaka. Golkiper Cleareksu skapitulował dwukrotnie, ale w kilku innych sytuacjach interweniował skutecznie.

W meczu 11 kolejki Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała pokonał 4:2 Clearex Chorzów. Po tym zwycięstwie Rekord umocnił się na drugiej pozycji Futsal Ekstraklasy.

Drużyny grające w Futsal Ekstraklasie zakończyły właśnie pierwszą rundę rozgrywek. Z naszych ekip najwyżej stoją akcje Rekordu Bielsko-Biała. Drużyna z "Cygańskiego Lasu" jest na drugim miejscu, z minimalną stratą do najlepszej Gatty Active Zduńska Wola. Na czwartym miejscu jest rewelacyjny beniaminek z Gliwic, pozostałe nasze ekipy niestety poniżej oczekiwań.