ERA-PACK Chrudim – Rekord B-B 2:0 (0:0)

Mistrzowie Czech na sparingowej ścieżce „rekordzistów”, dziś rozegrano mecz numer jeden.

ERA-PACK Chrudim – Rekord Bielsko-Biała 2:0 (0:0)

1:0 Koudelka (29. min.)

2:0 Almeida (33. min.)

Rekord: Nawrat – Janovsky, Machura, Polasek, Franz, Vakhula, Douglas, Łysoń, Marek, Szymura

To był już siódmy mecz o charakterze towarzyskim pomiędzy obu zespołami. Przed rokiem minimalnie lepsi w hali „Pod Dębowcem” okazali się Czesi, wygrywając 3:2 i 2:1. Dziś w składzie bielszczan zabrakło – Łukasza Mentla i Artura Popławskiego (kontuzje) oraz Kamila Kmiecika (obowiązki zawodowe). Po problemach natury zdrowotnej po raz pierwszy tego lata w grze kontrolnej wystąpił kapitan brązowych medalistów MP z ubiegłego sezonu – Piotr Szymura.

By pokonać piątą obecnie drużynę w rankingu UEFA trzeba zagrać tak jak w pierwszej połowie piątkowego sparingu, a nade wszystko trafiać do bramki rywala. Pierwsza połowa w wykonaniu rekordzistów wręcz koncertowa, niestety zabrakło przysłowiowej „kropki nad i” czyli pokonania brazylijskiego bramkarza rywali – Wellingtona. Sytuacji ku temu nie brakowało, na listę strzelców, i to niejednokrotnie, wpisać się mogli Radek Polasek, Rafał Franz, Wojciech Łysoń czy też Douglas. Ta sztuka nie udała się żadnemu z nich i do przerwy mieliśmy remis, który gospodarze mogli uznać za szczęśliwy.

Po zmianie stron biało-zieloni radzili już sobie zdecydowanie gorzej, a Bartłomiej Nawrat musiał z każdą minutą interweniować coraz częściej. Bronił dobrze i dopisywało mu szczęście  jak np. w 25. minucie, kiedy po strzale Lukasa Resetara piłka obiła się od słupka. Niestety w 29. minucie bielski golkiper zmuszony był sięgnąć do siatki - z bliska pokonał go Tomasz Koudelka, wykorzystując dokładne dogranie Dentinho. Zawodnicy ERA-PACK’u atakowali nadal, z rzadka dając naszym zawodnikom dojść do klarownej sytuacji strzeleckiej. B. Nawrat po raz drugi skapitulował w 33. minucie, kiedy to odbił piłkę po strzale Michala Maresa, ale wobec sprytnej dobitki Almeidy był już bezradny. Najlepszej swojej sytuacji bielszczanie nie wykorzystali w 36 minucie, kiedy po kontrataku 3 na 1, piłkę po strzale R. Franza na rzut rożny sparował Wellington.

W sobotę o godzinie 19-ej dojdzie do spotkania rewanżowego.

MH/foto: archiwum