Media o meczu

Medialne echa piątkowej potyczki w Gdańsku...

Miało być łatwo, lekko i przyjemnie. Aktualny mistrz Polski, który w ostatnich meczach złapał wiatr w żagle, miał dopełnić formalności i zdobyć kolejne punkty w Gdańsku, który już jedną nogą był I lidze. Nic z tego - gotowe scenariusze w tym sezonie Futsal Ekstraklasy nadzwyczaj rzadko się sprawdzają.

Od ogromnej niespodzianki rozpoczęła się 16. kolejka spotkań w ekstraklasie futsalu. Obrońca mistrzowskiego tytułu przegrał z ostatnim zespołem w tabeli.

W 15 meczach ligowych zespół z Gdańska nie zdołał przekroczyć granicy 10 punktów. W rywalizacji z bielskim Rekordem skazywany był na pożarcie. Tymczasem zgoła sensacyjnie punkty zostały nad morzem...

Nie tak miała wyglądać potyczka mistrzów Polski w Gdańsku. Rekord po ostatniej wygranej jako murowany faworyt wybierał się na teren "czerwonej latarni". Punktów jednak nie zdobył.

Z Pogonią Szczecin przed niespełna tygodniem bielski Rekord zaprezentował futsal skuteczny, przy tym widowiskowy. W Gdańsku na parkiecie pojawił się ten sam zespół, ale zagrał zupełnie inaczej.

Cudów potrzeba w Gdańsku do utrzymania się w Futsal Ekstraklasie i pierwszy z nich już dziś nastał. Zawodnicy Szymona Hartmana, jakby odmienieni nie marnowali sytuacji, nie popełniali prostych błędów, co sprawiło, że pokonali aktualnego mistrza Polski – Rekord Bielsko-Biała 4:2. Bramki dla UG strzelali Widzicki, Poźniak, Pawicki i… Michał Kartuszyński.

Rekord Bielsko-Biała fatalnie zaprezentował się w wyjazdowym meczu w Gdańsku. Choć do bramki gdańszczan na 1:0 trafił Artur Popławaski, to ostatecznie Rekordziści ulegli 2:4 ostatniej drużynie w tabeli futsal ekstraklasy. Zawodnicy z Cygańskiego Lasu zajmują aktualnie trzecie miejsce i tracą osiem punktów do prowadzącej Wisły Krakbet Kraków.

Bardzo dobrze wyjazdowe spotkanie rozpoczęli zawodnicy Rekordu. Już w drugiej minucie po strzale Popławskiego bielszczanie wyszli na prowadzenie. Do wyrównania doszło w 16 minucie po strzale Widzickiego. W tej sytuacji Brzenk był bezradny.