KF Stal Mielec - Rekord Bielsko-Biała 0:9 (0:3)

Rekord: Nawrat (Brzenk) - Szymura, Łysoń, Marek, Biel, Janovsky, Polasek, Kmiecik, Szłapa, Mentel, Franz.

0:7 Franz (35. min.)

0:8 Biel (36. min.)

0:9 Szymura (40. min.)

Żółte kartki: Janovsky, Biel, Kmiecik.

Blisko 800 osób zgromadziło się w hali przy ulicy Solskiego 1 w Mielcu by obserwować pojedynek mistrzów Polski z miejscową Stalą. Zgodnie z przewidywaniami to po stronie bielszczan była inicjatywa w tym spotkaniu, ale na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do ósmej minuty, kiedy to wynik otworzył Kamil Kmiecik. Mimo wysokiej ostatecznie, wygranej naszego zespołu, nieprawdą byłoby stwierdzenie, że był to mecz do jednej bramki - co podkreśla kierownik bielskiej drużyny Krzysztof Burneckiw pierwszej połowie Bartek (Nawrat przyp.MH) przynajmniej trzykrotnie musiał się wykazać sporymi umiejętnościami, m.in. skutecznie broniąc w sytuacjach sam na sam z napastnikami rywali, a nasze błędy nie świadczą najlepiej o poczynaniach obronnych drużyny. Niewątpliwie jednak, należy podkreślić też dobrą postawę gospodarzy. Oczywiście groźnych sytuacji pod bramką miejscowych było zdecydowanie więcej niż pod naszą, a przed przerwą udało się wykorzystać jeszcze dwie – ponownie trafił Kmiecik, a tuż przed zejściem obu drużyn do szatni także kapitan Rekordu Piotr Szymura.

Zwykle tak bywa, szczególnie w futsalu, że więcej bramek pada w drugiej połowie spotkania. I tak też było w tym meczu, z każdą upływającą minutą z podopiecznych Tomasza Skowrona ulatniały się siły. Gdyby nie bardzo dobra postawa, najpierw Marcina Kowalskiego, a następnie Kornela Nowaka w bramce Stali, wynik mógłby być jeszcze wyższy niż ten ten, którym zakończyło się spotkanie czyli 0:9 - oprócz kilku stuprocentowych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek, przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Biel. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Adamowi Krygerowi na przećwiczenie wariantu gry z wycofanym bramkarzem – ostatnie dwie minuty spotkania biało-zieloni rozegrali właśnie w ten sposób.

Rewelacyjna impreza, świetna atmosfera i oprawa, widać było, że jest to święto futsalu w Mielcu. Znakomita publiczność, która na pewno nie musi się wstydzić swojego zespołu, niewątpliwe w tym mieście jest klimat i zapotrzebowanie na futsal. Muszę przyznać, porównując z naszymi występami pucharowymi na Podkarpaciu w ubiegłym sezonie, że mielczanie to naprawdę drużyna futsalowa. Nasi rywale z poprzedniej edycji Pucharu Polski grali bardziej siłowo, bardziej w piłkę nożną niż futsal. Jeżeli chodzi o naszą postawę, to moim zdaniem były plusy i minusy. Na plus mimo wszystko skuteczność i fakt, że podobnie jak w sparingu z pierwszoligową Kamionką Mikołów nie straciliśmy bramki. Paradoksalnie jednak, to nie jest tak, że świetnie zagraliśmy w obronie - dziś pomogli obaj bramkarze, ale przecież nie możemy tylko na nich liczyć w perspektywie meczu z Wisłą – podsumował Krzysztof Burnecki.