Aktualności - Futsal

Rekord B-B - Kamionka Mikołów 9:0 (4:0)

Pierwszy tydzień treningowej pracy po świątecznej przerwie "rekordziści" zakończyli grą kontrolną z pierwszoligowcem z Mikołowa.

Rekord Bielsko-Biała - Kamionka Mikołów 9:0 (4:0)

9:0 Franz (59. min.)

Rekord: Brzenk - Szymura, Biel, Marek, Kmiecik, Szłapa, Polasek, Mentel, Franz, Łysoń, Janovsky

Grano 2x30 minut

Trudno było po 5. ekipie I ligi, grupy II spodziewać się jakiegoś bardziej zaciętego, twardego oporu, co nie zmienia faktu, że bielszczanie rzetelnie wykonali swoją pracę. „Biało-zieloni” na serio potraktowali konkurenta, nie oszczędzali siebie samych oraz rywala i wykazali się całkiem niezłą, choć nie stuprocentową, skutecznością. Bielszczanie bardzo szybko udokumentowali golami swoją przewagę prowadząc już 3:0 zanim zegar wskazał 10-tą minutę potyczki. Mając trzy bramki „w zapasie” podopieczni Adama Krygera nieco zwolnili tempo gry, choć okazji do podwyższenia wyniki bynajmniej im nie brakowało. Mieli swoje okazje również mikołowianie. Nie dość jednak, iż kiepsko rozwiązywali sytuacje w kontrataku, nawet osiągając przewagę „dwóch na jednego” lub „trzech na dwóch”, to jeszcze trafili na wybornie dysponowanego w bielskiej bramce Krystiana Brzenka. Po przerwie „rekordziści” bezlitośnie kontynuowali proces demontażu defensywy gości. Na finiszu mikołowianie opadli już z sił i nie byli w stanie zapobiec utracie dwóch bramek w samej końcówce meczu. Z tego samego powodu nie wykorzystali także żadnej z okazji do zdobycia honorowego trafienia. Z udziału w sparingu zwolnieni zostali Bartłomiej Nawrat i Artur Popławski, którzy w mijającym tygodniu wypełniali obowiązki reprezentacyjne występując w Turnieju Czterech Narodów. W sobotę (17 stycznia) mistrzowie Polski przystąpią do zmagań Halowego Pucharu Polski. W 1/16 finału wyjazdowym rywalem Rekordu będzie KF Stal Mielec.