Aktualności - Futsal

Media o meczu

Kilka artykułów medialnych po poniedziałkowej potyczce z GAF Jasna Gliwice...

W meczu Rekordu z GAF Jasna kibice nie mogli być pewni rozstrzygnięcia do końcowej syreny. Ostatecznie spotkanie dwóch czołowych ekip Futsal Ekstraklasy zakończyło się remisem, a emocji nie brakowało również po zakończeniu meczu…

Od początku do końca zaciętym była konfrontacja w Cygańskim Lesie. Strzelecki pojedynek wygrał Marcin Kiełpiński z gliwickiego GAF, ale punktów w komplecie goście z Gliwic nie wywieźli.

Do ostatniej sekundy kibice zgromadzeniu w hali przy ul. Startowej nie mogli być pewni rozstrzygnięcia w meczu Rekordu z GAF Gliwice. Bielszczanie ponownie zremisowali.

Powstrzymanie reprezentanta Polski Marcina Kiełpińskiego okazało się trudnym wyzwaniem dla zawodników bielskiego Rekordu. Powiodło się – rzec można – połowicznie.

W poniedziałek odbyły się dwa ostatnie pojedynki 10. kolejki spotkań ekstraklasy futsalu. Punkty straciły drużyny mistrza i wicemistrza Polski.

Rekord Bielsko-Biała w hicie dziesiątej kolejki zmierzył się przed własną publicznością z GAF-em Jasna Gliwice. Rekordziści już w 9. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, bo już w 15. minucie przegrywali 1:2. Przed przerwą jednak wyrównał Rafał Franz.

Spotkanie dwóch czołowych drużyn zakończyło się remis. Zacięta i wyrównana walka dwóch czołowych zespołów Futsal Ekstraklasy trwała od pierwszego gwizdka. Pierwsza bramka padła dopiero w 9 minucie, kiedy to długą piłkę posłał Nawrat w stronę Mentla, ten strzałem z 7 metrów posłał piłkę między nogami gliwickiego bramkarza.

Kapitalne widowisko zobaczyli w poniedziałkowy wieczór kibice futsalu. Mistrz Polski – Rekord   Bielsko – Biała zremisował u siebie z GAF-Jasna Gliwice 4:4 (2:2). Było wszystko to, co stanowi esencję tej dyscypliny sportu: osiem goli, zmienność akcji, bramkarskie parady i emocje, którymi można by obdzielić kilka meczów.