Aktualności - Futsal

Reprezentacyjne występy bielszczan

Na dwóch frontach rozgrywały swoje spotkania futsalowe reprezentacje Polski – seniorska i młodzieżowa do lat 21. Podopieczni Andrei Bucciola mierzyli się m. in. z aktualnymi mistrzami Europy.

Młodzieżowe reprezentacje Polski i Belgii zmierzyły się w towarzyskim dwumeczu w Pile.

(30.12) Polska (U-21) – Belgia (U-21) 4:0 (3:0)

Gole dla Polski: Musiał, Wachoński, Biel, Kriezel

(1.12. 18:00) Polska (U-21) – Belgia (U-21) 3:1(1:0)

Gole: Marek – 2, Kriezel – 1

W pierwszym ze spotkań „biało-czerwoni” udokumentowali swoją bezsporną wyższość już w pierwszej części. Do udanych zaliczy te zawody Łukasz Biel. „Rekordzista”, obok bramkowej zdobyczy, zaliczył również asystę przy golu Andrzeja Musiała. W pierwszej połowie poniedziałkowej potyczki rewanżowej jedyne bramkowe trafienie było udziałem innego zawodnika Rekordu – Michała Marka. Wychowanek bielskiego klubu wpisał się na listę strzelców raz jeszcze strzelając gola na 2:1 po indywidualnej akcji.

Polska (U-21): Lasik (Purolczak) – Bugański, Marek Musiał, Biel, Piskorz, Zastawnik, Kriezel, Golly, Wachowski, Skrzypek, Kostecki, Barański

Turniej Trzech Narodów – (Montesilvano, Teramo)

1.12.2014 r. Holandia – Polska 2:2 (1:2)

Gole: Krawczyk, Kiełpiński po 1

Polska: Nawrat (Widuch) – Budniak, Kubik, Krawczyk, Seget, Łopuch, M. Wojciechowski, Mikołajewicz, Solecki, Kiełpiński, Śmiałkowski, S. Wojciechowski, Mizgajski, Łopuch

Po kontuzji kapitana naszej kadry – Artura Popławskiego, odniesionej w ligowym meczu z KGHM Euromasterem, jedynym „rekordzistą” w składzie reprezentacji uczestniczącej we włoskim turnieju jest Bartłomiej Nawrat. Nasz golkiper urósł do miana postaci numer jeden zespołu broniąc fantastycznie końcówce pierwszej połowy oraz przez całą, drugą część zawodów. „Biało-czerwoni” w tej fazie meczu skupili się niemal wyłącznie na obronie nikłego prowadzenia. Niestety jednobramkowej zaliczki nie udało dowieźć się do końca. Na pół minuty przed końcową syreną, grający z wycofanym bramkarzem „Oranje”, doprowadzili do wyrównania.

TP

2.12.2014 r. Włochy – Holandia 6:1 (1:1)

3.12.2014 r. (20:30) Włochy – Polska 4:3 (2:1)

Gole dla Polski: M. Wojciechowski, Kiełpiński, S. Wojciechowski

Polska: Nawrat - Kubik, Budniak, M. Wojciechowski, Mikołajewicz, Solecki, Śmiałkowski, Krawczyk Kiełpiński, S. Wojciechowski, Seget, Łopuch, Mizgajski

Mistrzowie Europy musieli włożyć nadspodziewanie wiele wysiłku, aby ograć „biało-czerwonych”. Sprawiedliwie trzeba jednak zaznaczyć, że do stanu 4:1 przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. Goście tylko dobrej postawie w bramce „rekordzisty” – Bartłomieja Nawrata, mogą zawdzięczać relatywnie niewielkie straty. Prowadząc trzema bramkami Włosi rozluźnili kompletnie swoje szyki, co mogło przynieść opłakany dla nich skutek. Po golach Sebastiana Wojciechowskiego i Marcina Kiełpińskiego Polacy byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu. Dwukrotnie przed wyborną szansą stanął Marcin Mikołajewicz. Już w marcu przyszłego roku, w Krośnie, oba zespoły rywalizować będą w eliminacyjnej gr. 3 o awans do finałów EURO Futsal 2016.