Do remisu z mistrzami Czech zabrakło bielszczanom kilkudziesięciu sekund.

Rekord Bielsko-Biała - ERA-Pack Chrudim 1:2 (1:0)

1:0 Machura (20. min.)

1:1 Kilmer (23. min.)

1:2 Slovacek (40. min.)

Rekord: Brzenk - Janovsky, Machura, Polasek, Kmiecik, Szłapa, Douglas, Popławski, Marek, Mentel, Szymura, Łysoń, Biel

Pierwszą porażkę na swym koncie zanotowali biało-zieloni w obecnym sezonie przygotowawczym. Ich pogromcą okazała się najbardziej utytułowana czeska drużyna, wielokrotny i aktualny mistrz Czech – ERA Pack Chrudim.

Pierwsza część gry miała bardzo wyrównany przebieg, i choć minimalnie więcej sytuacji do zdobycia gola stworzyła drużyna gości, to jednak te bardziej klarowne były po stronie graczy Rekordu. Wystarczy wspomnieć akcje, po których sam na sam z brazylijskim bramkarzem Olinho znaleźli się Andrzej Szłapa, a następnie Michał Marek czy też akcję Kamila Kmiecika, którego dogranie zmarnował stojący przed pustą bramką Paweł Machura. Ten ostatni w pełni zrehabilitował się na 14 sekund przed końcem pierwszej połowy. Z rzutu rożnego w pole karne piłkę zagrał Szłapa, Machura przyjął ją na klatkę piersiową, po czym strzałem z woleja pokonał Olinho.

Druga połowa była mniej ciekawa, trener Adam Kryger rotował składem poszczególnych czwórek, co odbiło się na zgraniu i przełożyło na ogólny obraz gry biało-zielonych. Trzy minuty po zmianie stron do wyrównania doprowadził inny z Brazylijczyków występujący w czeskiej ekipie – Kilmer – zamykając akcję kolegów na „długim” słupku bramki strzeżonej przez Krystiana Brzenka.

O końcowym rezultacie zadecydowała ostatnia minuta, a mecz mógł równie dobrze zakończyć się wygraną bielszczan. Przed szansą stanął bowiem Artur Popławski, wykonujący przedłużany rzut karny. Przegrał jednak pojedynek z Olinho, a chwilę później skuteczną niestety akcją, popisali się goście – w jej finale piłkę z bliska do siatki skierował Matej Slovacek.

Szkoda takiego rozstrzygnięcia i przegranej w ostatnich sekundach, ale pamiętajmy, że ten mecz jak i wszystkie dotychczasowe sparingi, był tylko kolejnym elementem przygotowań do turnieju UEFA Futsal Cup, w którym drużyna Rekordu wystąpi w ostatnim tygodniu sierpnia.

Wszystkich kibiców zapraszamy na jutrzejszy mecz rewanżowy, który również zostanie rozegrany w hali „Pod Dębowcem”, początek o godzinie 16:15.