Rekord B-B - Euromaster Chrobry Głogów 4:1 (2:1)

Wspaniały, ostatni akord mistrzowskiego sezonu ligowego dla bielszczan.

Rekord Bielsko-Biała - Euromaster Chrobry Głogów 4:1 (2:1)

2:1 Urbaniak (15. min.)

3:1 Bubec (30. min.)

4:1 Popławski (31. min.)

Rekord: Brzenk (Waszka) - Machura, Franz, Janovsky, Polasek, Szymura, Łysoń, Szłapa, Franz, Mentel, Dura, Bubec, Marek

Rekordziści swój cel zrealizowali już przed tygodniem, dlatego z czysto sportowego punktu widzenia mecz z Euromasterem Chrobrym Głogów nie miał dla nich żadnego znaczenia. Jednak zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami trenera Adama Krygera, swoją całosezonową dominację, biało-zieloni chcieli podkreślić również w tym spotkaniu. Zagrali jak na mistrza przystało – nie pozostawiając złudzeń całkiem niezłej ekipie jaką są głogowianie. Agresywna szybka gra zaowocowała bramką już dwie minuty po rozpoczęciu meczu, kiedy mocne zagranie Rafała Franza wykorzystał Jan Janovsky, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Drugi gol dla Rekordu to już wyłącznie zasługa Janovskiego, który najpierw odebrał piłkę rywalowi, wyszedł na pozycję sam na sam, po po czym efektowną „podcinką” pokonał Wojciecha Wójtowicza. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol, tym razem dla gości – Krystiana Brzenka mocnym strzałem spod linii autowej pokonał Tomasz Urbaniak. Jednobramkowe prowadzenie rekordzistów chyba dobrze odzwierciedlało przebieg wydarzeń w pierwszej części gry. Po zmianie stron w drużynie gospodarzy nastąpiły liczne zmiany, trener Kryger dał pograć wszystkim zawodnikom, których miał do dyspozycji. Nie zmienił się jednak obraz gry – choć mecz nadal był wyrównany to więcej bramkowych sytuacji stwarzali gospodarze – dwie z nich zamieniając na kolejne gole. Najpierw po kontrataku Piotrowi Bubcowi piłkę wyłożył Artur Popławski, a minutę później Popławski zdobył gola będącego ozdobą spotkania, kiedy to strzałem z połowy boiska przelobował Wójtowicza, umieszczając piłkę w „okienku” bramki Euromastera. Ponieważ Aleksander Waszka, strzegący bielskiej bramki w drugiej części gry nie dał się pokonać, wynik 4-1 utrzymał się do końca i można było rozpocząć mistrzowską fetę.

Tylu znamienitych gości co w sobotni wieczór, dawno nie gościliśmy w Cygańskim Lesie. Licznie reprezentowane były władze miasta na czele z prezydentem Jackiem Krywultem, który wraz z przewodniczącym Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierzem Greniem, prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolfem Bugdołem i przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Futsal Ekstraklasa Piotrem Wawro wręczył złote medale ekipie Rekordu.

W finałowym momencie kapitan Rekordu Piotr Szymura wzniósł w górę to, na co klub pod wodzą prezesa Janusza Szymury czekał od 20-stu lat - puchar wręczony przez Piotra Wawro - nagrodę za zdobycie tytułu Mistrza Polski w futsalu w sezonie 2013/2014!

Zdjęcia z gali możecie Państwo zobaczyć w naszej galerii w zakładce futsal.