Media o meczu w Chorzowie

Poniżej kilka artykułów prasowych po piątkowym meczu w Chorzowie...

Chociaż przed meczem Clearexu z Rekordem gestów sympatii z obu stron nie brakowało, to w trakcie spotkania sentymentów nie było. Efekt? – Być może chorzowianie odebrali nam mistrzostwo Polski – mówił Adam Kryger, dodając, że Clearexowi nadal będzie kibicował. – Z jednej strony jest mi przykro, że pomieszaliśmy szyki bielszczanom – odpowiadał Tadeusz Wolny

Ważne, w kontekście walki o mistrzostwo, trzy punkty w Chorzowie stracili podopieczni Adama Krygera. Rekord musiał uznać wyższość Clearexu. Premierowa odsłona, zakończona bezbramkowym remisem, była uwerturą tego, co nastąpić miało po przerwie.

Prowadzący w tabeli Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Cleareksem Chorzów. Teraz przyjdzie czekać co zrobi druga szczecińska Pogoń, która 22 marca podejmuje AZS UŚ Katowice. Nikt nie ma chyba jednak wątpliwości, że porażka w Chorzowie będzie kosztowała zawodników z Cygańskiego Lasu utratę pozycji lidera...

Od początku spotkania było widać, że obu zespołom zależy na wygranej. Szybka gra mogła się podobać. Sytuacji podbramkowych więcej w pierwszej połowie miał CLEAREX, zabrakło im jednak skutecznego wykończenia, ostatniego podania, dobrego strzału.

Zgodnie z przewidywaniami Clearex Chorzów okazał się dla bielskiego Rekordu przeciwnikiem niewygodnym. Lider na terenie chorzowian ostatecznie sobie nie poradził.

Chociaż przed meczem Clearexu Chorzów z Rekordem gestów sympatii nie brakowało, to w trakcie spotkania sentymentów nie było. Bielszczanie musieli uznać wyższość rywala. W pierwszej połowie chorzowianie z rzadka zagrażali bramce Rekordu. Zdecydowanie lepiej w pierwszej odsłonie rywalizacji spisywała się ofensywa bielszczan.

Bielscy piłkarze halowi przegrali mecz w Chorzowie. Jeśli szczecińska Pogoń wygra swoje spotkanie, BTS Rekord straci fotel lidera Futsal Ekstraklasy. Rekord Bielsko-Biała po ciężkim meczu przegrał w Chorzowie z miejscowym Clearexem 1:3.